Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kurandaki din(!)

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Bu kişiler işin en başında sadece Kuran, Kuranda herşey var diyorlardı. Ne olduysa tekrardan fikir değiştirdiler kuranda olmayan şeylerde varmış. Ama bunlar kuranda yazmadıgına göre dini bir şey degil, yapmakta hic sakınca yok muhabbetine girdiler.

Edebim el verseydi, öyle şeyer yazardım ki, onların bu görüşleri bu tür sapıklıklara da izin veriyor.

Kardeşim sen sadece kuranmı diyorsun : EVET
Peki Herşey Kuranda var diyemi : EVET
Peki Kuranda olmayan bir şey söyleyeylim : SÖYLE BULAMASSIN HERŞEY YAZAR
MASTURBASYONun hükmü nedir: HIMM BAKAYIM,
1saat geçer
EE ? : Baktım mastürbasyonla ilgili bir şey yazmıyor. Dini bir şey degil demekki yapılır canım yapılır hiçbir sakıncası yok.
Kimden öğrendin : KURANA BAKTIM
.
.
..
...
Garip sorular : Garip cevaplar.

rusen_alp

New member
çok doğru ruşen kardeş. benim amacım sapık bir toplum oluşturmak yada insanları sapkınlığa sürüklemek değil, sadece kuranı kitap olarak benimsemeleri. kitap olarak benimsemelerinden kastım onu her zaman kabullenmeli, okumalı ve herşeyi ona göre yönlendirmeleri. evet dediğiniz gibi olursa sapkın bir topluluk oluşur. o halde buluğ çağına gelmiş yetişkin bekar erkekleri evlendirmemiz gerekir. hem böyle şeylerdende uzak durmuş olurlar. yani harama bakmamış olurlar.

Evet kardeşim, buna sonuna kadar katılıyorum, evlilik özendirilmeli, gerekirse devletin ekonomik olarak katkıda bulunması gerekli.Gereksiz şatafatlar kaldırılmalı,kolay olmalı. Bir dizi bürokratik olaylar olmamalı. Size sonuna kadar tüm samimiyetimle katılıyorum.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
İslamcı kardeşim hele bi şunu deyiver ya! ; "Evet bu görüş doğru değildir, yapılmaması gerekir..Kur'an'da "yapılır" diye bir durum söz konusu değildir.."

Furkan-01

New member
Web sitesi
www.evliyalardiyari.com
Selamun Aleykum vRvB.

Degerli kardeslerim Allah hepinizden razi olsun insaallah.. Tartismalar, müzakereye dönüsürse, daha olumlu ve dogru sonuclara ulasilabiliyor... Müslüman kisi elinden ve dilinden baskalarina zarari dokunmayan kisidir.. Bu düsturla yolumuza devam edelim veyahutda devam etmeye gayret edelim.. Bazi kardeslerimizin örnek tavirlarina sahsen tesekkür ediyorum... Allah onlardan razi olsun insaallah

Bazi kardeslerimiz Kur'an'da bazi seyler yok demisler veyahutda ben öyle anladim ! Sevgili kardeslerim hicbirsey eksik birakilmamis, aradiginiz sey mutlaka vardir (da) biz o ayetlerin manasina varamiyoruzdur...

Dua eder ve dua bekleriz insaallah
selametle

rusen_alp

New member
Hayreddin Karaman Hocamız der ki ;

Hayreddin Karaman Hocamız der ki ;

Soru:
Dinde masturbasyonun yeri nedir? Fiziksel anlamda zararları var mıdır? Cinsel ihtiyaçlar için evlilik gibi kurum var, ama ya bekarsanız bu ihtiyaç nasıl giderilecek? Eğer böyle bir şey dinde yasaksa Allah'ın insan fıtratına yerleştirdiği bu ihtiyaç nasıl giderilecek?

Cevap:
Cinsel zevk büyük bir nimettir. Zina yoluyla olmamak şartıyla tadılması gerekir. Bekarlar eğer cinsel baskı altında kalır ve bunu da başka bir yoldan (oruç, sanatlarla ilgilenme, çeşitli hobiler...) gideremezse ihtiyaç kadar mastürbasyon yapabilir. Tıp uzmanlarına göre çok sık olmazsa sağlığa zararı olmazmış. Helaller Haramlar isimli kitabımda, bu konu ile ilgili olarak fıkıhçıların değerlendirmelerini şöyle özetlemiştim:
"Eli ile temas ederek boşalma âdeti bilhassa yeni yetişen gençler arasında yaygındır. İmam Mâlik; "onlar eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini herkesten korurlar; doğrusu bunlar yerilemezler. Bu sınırları aşmak isteyenler; doğrusu bunlar aşırı gidenlerdir" âyetine dayanarak, bu fiilin sınırı aşmaya dahil ve haram olduğunu ileri sürmüştür.
Ahmed b. Hanbel ve İbn Hazm'a göre "meni, vücudun dışarı atmaya muhtaç olduğu birşeydir; onu eliyle atan, kan aldıran gibidir ve caizdir." Ancak Hanbelî fukahâsı bunu "zinâya düşme tehlikesi ve evlenme imkânından mahrum bulunma" şartlarına bağlamışlardır.
Mezkur fiil İmam Şâfiî'nin son içtihadına göre haramdır. Hanefîlere göre tahrimen mekruhtur; ancak "yapmadığı takdirde zinâya düşeceğinden korkan bir gencin affedileceği umulur." denilmiştir. Alışkanlık yaptığı ve sıhhati bozduğu takdirde yasak fiiller arasında gireceği şüphesizdir.

__BODOM

New member
Yahu adamın mantığı bu olmasına rağmen "dileğen kadın ve erkek mastürbasyon yapabilir" diyor..Ben bunun için çırpınıp duruyorum neden anlamıyosunuz?Kur'an da bahsi geçmeyen bir mevzu nasıl bu kadar kesin bir dille "yapılmasında bir sakınca yoktur" diyebiliyor..Bana göre sakıncası var kardeşim..Ayetleri verdim, sakıncalarını yazdım daha ne istiyorsunuz!..

Böyle bir illetin önü açılamaz arkadaşlar..Şu tehlikenin farkına varın artık..Bu bir ihtiyaç olamaz..Haram bakmayan bu işe kalkışmaz bile..Yahu bizim dinimizde "göz zinası" denen bir şey vardır hiç mi duymadınız?Bir defa bakılanılan bayana, bir daha bakılmaz..Bu bizim güzel ahlakımızın temelinde vardır..Siz hangi bayanı düşünüpte bu edepsiz işi yapıyorsunuz?

“Mü’min erkeklere söyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar ırzlarını korusunlar. Bu kendileri için daha temizdir. Şüphesiz ki Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar, ziynetlerini açmasınlar!” (Nur Suresi, 30-31)

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz."(Nur 31)

Bırakın mastürbasyon yapmayı Allah(c.c) "dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler buyuruyor"...Bu ayetler üzerinde nasıl düşünmezsiniz kardeşler?Yapmayın gözünüzü seveyim..Bu işin oluru olmaz..

şimdi sen yalnız kuran diyenleri bir internet sitesinden bulduğun haberle yargılayamassın işin ilginç yanı temelde sadece Kuran ın yeterli olmadığını savunmaya çalışıyorsun ama mastürbasyonun haram olduğunu Kuran daki ayetlerle açıklıyorsun yani yalnız KURAN BİZE YETER

Üst Alt