Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin Mürşid-i Kamil'e ihtiyaç vardır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
furkan:63
Rahmân'ın(has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) "Selam!" derler (geçerler);

selam deyip geç kardeşim.

Allah razı olsun ... ne güzel ama görüyorumki sadece selam kısmını uyguluyrosunuz ? tevazu nerde kaldı????

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
O hevasından konuşmaz!.Onun hayatı vahiydi!.Madem peygamber efendimiz s.a.v 'i sanki o dönem yanındaymışsın gibi ONUN HAYATI VAHİYDİR diyorsun.O zaman bana kur'anı kerimde geçen tüm "Allah'a ve peygambere itaat edin" cümlelerini tefsir edemisin;) ...Neden sadece Allah'a itaat edin denmiyor.Peygamber de ekleniyor?..İkisi aynı şey nasıl olsa peygamber zaten ayet dışında ağzını açmıyorNasıl namaz kılınacağını nasıl abdest alınacağını insanlara öğretemez:D...Onun böyle bir yetkisi yok çünkü..."Peygamber" demek sadece vahiyi cümle olarak söyle ve sus demek manasına geliyor dimi..?Sen bu söylediklerine savunduklarına inanıyormusun metin mete?...Madem Son peygamber gelmiş ve dini tebliğ etmiş merak ettim doğrusu kimdir bu son peygamber ?Ailesi kimdir?...Varsa çocukları kimdir?...Bana kur'an dışına çıkmadan tüm bunların cevabını verirmisin?..Ayrıca Kur'anda bir surenin başında besmele yoktur?...Hangisi olduğunu sen daha iyi bilirsin?...Bu niye böyledir?...Bana açıklarsan sevinirim...Ne de olsa hanifsin bilirsin:D:D
Allah razı olsun güzel tespit... bir önceki yazılarda bende sorudm benim sorularımla beraber cevap bekliyoruz...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Yazık...Dini islam'ın neden 2007 yılına girilirken hala başıboş olmasının nedenlerini düşünemiyoruz.!Neden hala bir papa gibi tek merkezli bir temsilcimizin olduğunu düşünemiyoruz.!Elin hristiyan'ı bile aralarındaki çatlak sesleri susturmak ve islamı yok etmek için tek merkezli bir oluşum içine girerken bizler özümüz olan evliyalara sataşıyoruz.Tutturmuşuz bir Kur'an,Bir peygamber...
Seviyoruz diyoruz...Lakin sadece dilde..
Ölürüz onun için diyoruz...Lakin sadece lafta..

Onu sevmek istiyorsan önce dostun dostunu sevmelisin
Onun için ölmek istiyorsan önce nefsini öldürmelisin.

Fakat burdaki kısır tartışmalar sizi gerçeklerden uzaklaştırmak ve şımartmaktan başka hiçbirşey kazandırmıyor.Kendi akıl ve mantığımızla aynı zamanda şahsi rey'lerimizi kullanarak Allah'a ulaşmadaki Usul-yöntem yollarını belirliyoruz..
Gerçekten yazık..
Allah razı olsun....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
geçen gün sana bir yazı yazmıştım alptraum.
ama konu silinince yazı gitmedi.

geçen yazında ahirete gitmeden kabir aleminden bahsediyordun
acaba senin saidi nursi efendin nereden bulup getirdi o bilgiyi size !
ilminden mi cehaletinden mi.

bir açıkla bize şu kabir aleminide kim koyun kim değil ayırd edelim.

İlm-i ledün, Allah tarafından verilen, öğrenmekle değil, Allah'ın bildirmesiyle elde edilen bilgi demektir. Bu bilgiyi ikiye ayırmak gerekir: a) Allah'ın Peygamberlerine vahiy yoluyla verdiği bilgi. Vahiy Allah'tan olduğu için lugat manasında buna da ledün ilmi denebilir.
Kur'an-ı Kerim'de Kehf sûresinde ilm-i ledün ifadesi geçmektedir (18/ 65).

Âyetin meali şöyledir: "Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, ona katımızdan bir rahmet vermiş ve yine tarafımızdan ona bir ilim öğretmiştik." Devam eden âyetlerde Hz. Mûsâ ile bir süre yolculuk eden bu kulun (Hızır'ın), Allah'ın bildirmesi sayesinde, başkaları için gayb(gizli) olan bazı şeyleri bildiği anlaşılmaktadır. Bu bilgiyi Allah dilediğine verir, çalışmakla, ibadetle, başkaca beşeri mesailerle elde edilemez, biri diğerine aktaramaz.

işte said nursideki ilimde buydu...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Merhaba Alptraum,

Yukarıda vasıflarını saydığın şahıslar insan olmamalılar. Bunları yapan ancak bir ilah olmalı. Ancak ben biliyorum ki Allah'tan başka ilah yoktur. Yukarıda sayılanlar sadece zandan/varsayımdan ibarettir. Ölmeyen daima diri olan yalnızca Allah'tır. Tek gerçek ilah ta yalnızca O'dur.

Selamlar!

Allah yolunda öldürülenler hakkında "ölü" demeyin. Bilakis, onlar diridirler, fakat siz bunun farkında değilsiniz BAKARA SURESİ; 154

bunlar kacıncı sınıf ölü sizce? madem diriler? sizce bunlarda ilahlaştılarmı? madem ölmedi diriler. ozaman bu iş nasıl oldu? ama sizi falza yormim ayette siz bunun farkıdna değilsiniz diyor. inşallah farkında olanlardan dinlersiniz...

bu arada çanankalede oaln olayları müslümanlardan da değil gayrı msülimlerden dinleyin ozaman dirlermi ölülermi anlarsınız..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Ey Serseri! Bakma Evliyaya Eğri!Vallahi İstese Dağ Başında,Allah Demeyi Bilmeyen Çobanı Alır,Anında Allah'ın Huzuruna Götürür.Müslüman Eder,Geri Getirir..!! (Eşref Oğlu Rumi h.z)

Allah razı olsun.. ne güzel demiş.... ne güzel aktarmışsın.. sözün özü aslında buda anlıyana...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
;Allahin ayetlerini bir anda yok saydiniz öylemi Allahtan ........ Resulden ..........!

Âyetlerimizi yalanlayanlar karanlıklar içinde kalmış sağır ve dilsizlerdirAllah dilediği kimseyi şaşırtır, dilediği kimseyi de doğru yola koyar

Enam6/39

De ki, «Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim

Cin72/21

De ki, «Allah'tan beni kimse kurtaramaz ve ben O'ndan başka bir sığınacak bulamam»

Cin72/22

Bak Allahin Resulü ne diyor sen ne diyorsun.Beni kimse kurtaramaz diyor sen Evliya yapar diyorsun bu acik ve net bir SIRKTIR.Tövbede yarar vardir.
ilk önce şahsa suç giydirilmiş sonra, o suça ceza verilmiş. yahu güldüm orda zerre kadar şirk yok ama anlaşılmayan bir söz varki oda yorumlıyamamanızın hesabını başkalarına yüklemeyin farkındamısınız bu böyledir derken ben en iyisini anlıyabilrim anlamına geliyor ve birine hayır yanlış o öyle olmaz derken orğuyu bulduğunuza işaret ediyorki bu enaniyettend ir kiş işte kulu yok edende budur . ama tövbe kapısı açık .. tövbede yarar vardır... Allahın nazlı kulları vardırki Rabbim onları kırmaz onlar Allahın inidinde değerlidirler değerli oldukları için Allah onlara hazinesindne bolca verir, Allah rahamn ve rahimdir. inanlara inançlarının karşılığınca hikmet verir. diloerin sizde o velilerdne olursunuz . Allah indindi değeerli velilerden olursunuz... töve kapısı açık.ş tövbede yarar vardır...

De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa hemen iyi bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak etmesin."

(Kehf 18/110)

Ve sakın Allah'ın âyetlerini inkar edenlerden olma, sonra hüsrana uğrayanlardan olursun.

(Yunus10/95)

Hidayet etme yetkisi yalniz Allahindir;Ama seninde sucun yok bu konuda sadece sana ögretilene göre konusunca böyle oluyor.Bak asagidaki yazida ne diyor;

Kimi tarikat ve cemaatlerde de insan-ı kâmil diye bir kavram vardır. Onlara göre insan-ı kâmil, Hakikat-i Muhammediyeyi temsil eder ve maddî-manevi bütün kemâl mertebelerini kapsar. Her tarikat, kendi şeyhini insan-ı kâmil bilir. Maddî-manevi bütün kemâl mertebeleri yalnız Allah’ta bulunabileceğinden, onlara göre tarikat şeyhi, Allah’ın ete kemiğe bürünmüş hali olarak değerlendirilir. Allah’ın böyle şeylerle ilgisi olmaz.
?
Allah’ın ete kemiğe bürünmüş hali olarak değerlendirilir

bunu savunan sadece bir tarikat göster .... bu düphe düz iftiradır bunu yapan bir kesim varıdrki Alevi kesimdedir, Hz. Ali için derler onlarda tasavvuf ehli değildir. şimşek çaktığında aleyküms elam ya ali derler. bunlar şirktedir ki konuları karıştırmayın olmıyanı varmış gibi göstermeyin....
bunuıspatlayın şayet ıspatlayamazsanız hangi bunu burda hekesin huzurnda bu iftirayı temzileyin.. karıştırımak cehaletin smigesidir . bilmiyorsanız konuşmamanız sizin için daha iyidir.. böyle gülüç durumlara düşmezsiniz...

De ki: “Bilenlerle bilmiyenler bir olur mu?” Doğrusu ancak Kalb Sahipleri (bunları) hakkıyla düşünür.
[Zümer 9]

?
Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler. O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir. ?
biz Şeytanın dostalıyla dğeil Allahın dostlarından bahsediyoruz , yani her gördüğünüz veli kelimesini bu ayetteki velilere benzetmeyin çünkü şeytanın velileri olduğu gibi allah ın velileride vardır. bu anca bir kelim oyunudur. evliyaya boyun eğer kurtulur evliya veli kelimesinin çoğuludurki, veliden kasıtta allah ın velileridir. onun için veliye uyan kurtulur şayet veli olmuşsa o kişi zaten sıratı mustakimdedir. demekki o hakkı bulmuştur ozaman şunu bilinki hakkı bulmuş kişinin yolunu yere vuran kişi müşrik olmuş demektir ki tövbe kapısı sizede açık...

?
(En’am 121)

Simdi Kitabullahtaki hidayete bir bak;

Ve Allah ile beraber başka bir ilaha tapma. O'ndan başka ilah yoktur. O'nun yüzünden (zatından) başka her şey helak olucudur. Hüküm O'nundur ve siz O'na döndürüleceksiniz.

(Kasas Suresi, 88)

De ki: Hidayet/doğru yola kılavuzluk; ancak Allah'ın hidayetidir."

(En'am: 71)

"Yolun doğrusunu göstermek Allah'a aittir. Yolun eğri olanı da vardır. Allah dileseydi hepinizi hidayete iletirdi."
(Nahl: 9)

"Bize düşen, yalnızca yol göstermektir."

(Leyl:2)

Allah, insanların bir bölümünü doğru yoluna eriştirdi, fakat bir kısmı da şaşırmışlığı/sapkınlığı hak etti. Çünkü bunlar, saptırıcıları (şeytanı) Allah'tan başka veli edinmişler ve kendilerini doğru yolu bulmuş sanmışlardı."

(A'raf: 30)

"Sözü dinleyip de en güzeline uyanlar, işte onlar, Allah'ın kendisine yol gösterdikleri kimseler ve onlar, temiz akıl sahipleridir."

(Zümer: 18)

"Onlar sadece zanna ve canlarının istediğine uyarlar; oysa, ant olsun ki onlara Rablerinden hidayet gelmiştir."

(Necm: 23)

"Allah'ın sapıklıkta bıraktığını doğru yola getirecek yoktur. O, sapanları taşkınlıkları içinde bocalayıp dururlarken bırakır."

(A'raf: 186)

"Allah, insanların bir bölümünü hidayete ulaştırdı, bir bölümüne ise sapıklık hak oldu. Çünkü onlar, Allah'ı bırakıp, şeytanları veli olarak benimsemişler ve kendilerini de doğru yolda/ hidayette sanmışlardır."

(A'raf: 30)

Daha sayayimmi?...........kendisine hidayeti varmi acaba?

?[/QUOTE] Allahtan başka ilah yok i

LA İLAHE İLLALLAH sizce bu yeterlimidir?
bizce bu yeterlidir. bizler Allahtan başka bir ilah olmadığıan çoktan iman ettik..
ayetleri ve kişilerin fiilerini yanlış yorumlamaktan , olmıyanı var gibi göstermekten vazgeçin . öküüzün altında buzğı aramak boşa zaman kaybıdır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Ayrıca İslam Dini Sizin Düşündüğünüz Ve beyninizde Tasfir Ettiğiniz Kadar Küçük Bir Din Değildir.Ayrıca Kuranı Kerimde Bütün İlimler Saklıdır.Lakin Allah'u Teala Her Kul'una Bunu Açıkça Göstermez.
Siz Herşeyi Kuran'ı Baz alıpta Direkmen Desteklerini Göstermeden Her Sözün karşısına Koyarsanız O zaman Vehhabi Düşünceden Bir Farkınız Kalmaz.
Çünkü Onlarda Sünnetleri Kabul Etmezler.
Peygamberi Yüceltmeyi Reddederler..
Sadece Allah Ve kuran Derler..
Lakin şunu unutmamak gerekir..
Resulullah'a bir cenaze getirilir.H.z peygamber o kişinin namazını kıldırmaktan imtina eder.sakınır.Sahabe şaşırır ve merakla sorar"ya resulallah!Neden bu mefta'nın cenaze namazını kıldırmaktan kendinizi sakındınız?"
Resulullah derki " Çünkü O osman'ı sevmezdi.Kin güderdi.Osman'ı sevmeyeni Allah sevmez"..

Allah senden gani gabi razı olsun inşallah.. sözünün hakikat olmadığını düşünen kardeşlere şu ayeti vermek isterim...

/AL-İ İMRAN-7: Huvellezî enzele aleykel kitâbe minhu âyâtun muhkemâtun hunne ummul kitâbi ve uharu muteşâbihât(muteşâbihâtun), fe emmellezîne fî kulûbihim zeygun fe yettebiûne mâ teşâbehe minhubtigâel fitneti vebtigâe te’vîlih(te’vîlihi), ve mâ ya’lemu te’vîlehû illâllâh(illâllâhu), ver râsihûne fîl ilmi yekûlûne âmennâ bihî, kullun min indi rabbinâ, ve mâ yezzekkeru illâ ulûl elbâb(elbâbi).

O (Allah) ki; Kitab’ı, sana O indirdi. O’ndan bir kısmı muhkem (mânâsı açık, yorum götürmez, şüphe kabul etmez) âyetlerdir ki; bunlar, (Levhi Mahfuz’daki) ümmülkitapta (yer alan açık ve kesin âyetler)dir. Diğerleri ise müteşabih (mânâsı kapalı, açıklama isteyen) âyetlerdir. Kalplerinde eğrilik (ve döneklik) bulunanlar, fitne çıkarmak ve (kendi yararına uygun) tevîlde (yorumda) bulunmak istedikleri için o (Kitab’)ın müteşabih olan kısmına uyarlar. Halbuki onların tevîlini, kimse bilmez ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olan rasihun (rüsuh sahipleri) ise derler ki: “O’na îmân ettik, hepsi de Rabbimiz katından (indirilme)dir.” Bunu kimse tezekkür edemez[COLOR="Red"] ancak ulûl’elbab tezekkür edebilir[/COLOR].

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Mete abi ellerine sağlık.bende sabır yok ama sen çok güzel örnekleyiyorsun.

Flok kardeşim sanırım bu serseri lafını bana etti
hiç mühim değil
ben grurla kabul ediyorum.

Kimse kimseyi Allahın üstüne çıkaramaz
kimse kimseyi Peygamberlerin üstüne çıkaramaz
kimse cahil adamları alim diye bizim önümüze koyamaz.
biz alimlere kızmıyoruz
alimleri put edinenlere Rab edinenlere kızıyoruz.
sözünü din ilan edenlere kızıyoruz.
Alim diye olmayanı uyduranlara kızıyoruz.
bu dini bu hale getirenlere kızıyoruz

ben kim Allahın demediğini deme cesaretini bulursa çıkar yerden yere vururum kardeşim.

bböyel birşeyde de yok biz alimler ekızmıyoruz , alimleri putlaştırana kzııyoruz yau kabul etitğiniz alim varmı? ben görmedim hem diyorsunuu biizm için yanlız kuran alimdiri sonrada alimlere kızmıyorum diyorsunuz bu ne yapam iş bir öceki yazıda burda yazılan cevap sayılır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
saidi nursilerin ulvi aklımı anlıyor bu işten

o sizde olmayan bir hikmete sahip ona biz ilmi ledun diyoruzki az evvel yazdım ayeti ile ne demek olduğuna bakarsın.
bu yazı şunu aklıma getirdi ebu cehil yanında bir müşrikle konuşurken müşrik soruyor muhammedin söyledikleri doğrmu diyince abu cehil evet doğru diyor diğer müşrik şaşırıyor madem doğruydu nedne savaştık ? ebu cehil diyorki tamam doğruda neden o? peygamberlik abdulmuttalibin yetiminemi kaldı diyor? şimdi üzülmeyin size verilmeyen said nursiye verilmiş olabilir siz kime ne verilmiş ona bakın... ;)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
o zaman benimde sözüm eşref oğlu rumu hazretlerine

Peygamberimiz bir çok serseriyi adam edememişte
eşref oğlu rumi bu sözü hangi adam etme ustasını feyz alarak söylemiş

hidayet Allahtan gelen bir şeydir.
Metin mete abi güzelce Ayetleri yazdı

vay be bu nasıl ilimki eşrefoğlu hz.lerinide sollamış onu tenit boyutuna gelmiş? merakım ilimin derecesidir... bu nasıl bir ilimdir yahu... allahın bahsettiği onlar tevasu ile yürürler ayetien uyan zatlar nerde???? Allah C.C: cümlemizi layığıyla idrak etmeye, ve idrak ettiğimizide uygulamayı bizlere nasip etsin...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah resulü arkadaşlarından birini yönetici olrak bir ile göndericekti,sordu ne ile hükm edeceksin Kuran ile ondan çıkaramaz isen senin sünnetinle ya rasullullah.ikisindende çıkaramaz isen ozaman kıyas yaparım,yani ikisine bağlı kalarak benzer bir konuyu çözerim dedi.bunun üzerinede rasulullah hoşnut olarak arkadaşını uğurladı.

ululemr böyleyse itaat edilir..

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!
bu kişi resulu görmüş ve yanında zaman geçirmiş ona gözleri ile bakmış kişi, şahit olmuş kişi, kendinizi onunla bir tutmayın o kişi aynı zamanda ayete mazhar olmuş kişi. onun için bende yanısını yaprım gibi bir yanlışa düşmeyin...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Simdi sorarlar adama Kitabullahta Allahu Teala kitabta hic bir seyi eksik birakmadik diyor Yalanmi?Bu nasil kiyas!!!!!!!!!!
eksik bırakmadı , ama bu saklı, burdan baktığınızda direk gidiceğiniz yerin lehasını göstermez ama yola çıktığınızda her levha diğerini gsterirken doğru yolu bulursunuz.sanırım anlatabilidm...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Sayin flok Eger insanlar okudugu zaman anlayamayacaksalar Alemlerin Rabbi olan Allahu Teala neden acik diyor anlamaniz icin kolaylastirdik diyor yoksa bize bilmecemi soruyor dersin.Senin akliyin kisitli oldugunu söylüyorsun ama ben öyle düsünmüyorum nedenide yine Kitabullahdaki Insanin Halifullah olarak yarastilmasini gösterebilirim.Imzaya gelince ben Kitabullahin disindaki hic bir söze önem vermiyorum dini konuda,O büyük sahabeye saygisizlik etmek söyle dursun ona aften yapilmis iftira olarak görüyorum o sözleri.Yorumlarimda nefisten zerre bul sonra hesap sor Kitabullah bana göre Konusan bir kitabtir.

Elif, Lam, Ra. Bu, hikmet sahibi ve herşeyden haberdar olan Allah tarafından ayetleri sağlamlaştırılmış,sonra da ayrıntılı olarak açıklanmış bir Kitaptır,(1)

(Şöyle ki:) Allah'dan başkasına kulluk etmeyin. Ben size O'nun tarafından müjde vermek ve uyarmak için gönderilmiş gerçek bir peygamberim.
(Hud 11/1-2)

tek kelimeyle ALi imran suresi 7. ayete bakın......

Üst Alt