Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin Mürşid-i Kamil'e ihtiyaç vardır...

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
Sayın Metin METE ;

Siz kendi rey'iniz ile ayetlerden alıntı yaparak buraya yapıştırıyorsunuz.
Şunu bilmelisinizki Kısıtlı aklımız ile bizler Kuran-ı kerim'den anlam çıkaramayız.Bizim ilk anlayacağımı Kuran-ı Kerim'in ilk anlamıdır.Bunu bütün insanlar anyabilir..
Lakin imza'mdaki h.z ali efendimizin o büyük ve düşündürücü sözü umarım sizi biraz düşündürür..!!!
Yorum yaparken lütfen nefsimizi bir kenara bırakalım..

saidi nursilerin ulvi aklımı anlıyor bu işten

flok

New member
Mete abi ellerine sağlık.bende sabır yok ama sen çok güzel örnekleyiyorsun.

Flok kardeşim sanırım bu serseri lafını bana etti
hiç mühim değil
ben grurla kabul ediyorum.

Kimse kimseyi Allahın üstüne çıkaramaz
kimse kimseyi Peygamberlerin üstüne çıkaramaz
kimse cahil adamları alim diye bizim önümüze koyamaz.
biz alimlere kızmıyoruz
alimleri put edinenlere Rab edinenlere kızıyoruz.
sözünü din ilan edenlere kızıyoruz.
Alim diye olmayanı uyduranlara kızıyoruz.
bu dini bu hale getirenlere kızıyoruz

ben kim Allahın demediğini deme cesaretini bulursa çıkar yerden yere vururum kardeşim.

Est Kardeşim yanlış anlaşılmayalım inş.O sözü söyleyen eşref oğlu rumi hazretleridir.Ve onun muhatabı her kimse o söz onlar içindir..

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
o zaman benimde sözüm eşref oğlu rumu hazretlerine

Peygamberimiz bir çok serseriyi adam edememişte
eşref oğlu rumi bu sözü hangi adam etme ustasını feyz alarak söylemiş

hidayet Allahtan gelen bir şeydir.
Metin mete abi güzelce Ayetleri yazdı

flok

New member
Bu tartışmalar geçmişten günümüze kadar süre gelmiştir.Günümüzdede sanal ortamlarda tüm şiddetiyle tartışılmaktadır.
Ben bu tartışmalara girmeyeceğim.
Çünkü bu işler anlatmakla olmayacak
Çok tarikatsiz müslüman kardeşlerin tasavvuf ehli olduğunu gördüm.Lakin tasavvuf ehli olan kardeşlerin tarikatsiz olduklarını ve kesin dönüş yaptıklarını çok az gördüm..milyonda bir diyebilirim...
Bu çok büyük bir orandır..
O yüzden tartışmaya gerek yok..
Nasip işi...

flok

New member
o zaman benimde sözüm eşref oğlu rumu hazretlerine

Peygamberimiz bir çok serseriyi adam edememişte
eşref oğlu rumi bu sözü hangi adam etme ustasını feyz alarak söylemiş

hidayet Allahtan gelen bir şeydir.
Metin mete abi güzelce Ayetleri yazdı

Sözünüz var ise!
Kin kusmak istiyor İseniz..
Deşarj olmalıyım diyorsanız...
Ve birilerini aşağılayıp egolarınızı tatmin etmek istiyorsanız..
Bunu bana sataşarak yapabilirsiniz..
Lakin O mübarek sakın karıştırmayın gece kabusunuz olurlar...
!!!

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
ak koyun kara koyun dönemeçte belli olur

bu tartışmalarla ayrılık gayrılık ortaya çıkmaz

biz yine konuları tartışalım

Kurandan gidenle batıldan giden elbet ayrılır
aceleye gerek yok.

flok

New member
Saygıdeğer moderatör kardeş.
Bu konuyu kitleyelim inş.
Tartışılarak bize fayda getirebilecek ve Allah'ın sevdiklerini incitmeyecek konular üzerinde yoğunlaşalım.
Sonuçta tasavvufun zıttını savunan kardeşlerde kendilerine göre haklılar.Lakin edep çerçevesinde geçmiyor tartışmalar.
Balı tatmayan bilemez tadını..
O yüzden konuyu kitleyelim ,kalpler kırılmasın inş.

sinang

New member
Allah resulü arkadaşlarından birini yönetici olrak bir ile göndericekti,sordu ne ile hükm edeceksin Kuran ile ondan çıkaramaz isen senin sünnetinle ya rasullullah.ikisindende çıkaramaz isen ozaman kıyas yaparım,yani ikisine bağlı kalarak benzer bir konuyu çözerim dedi.bunun üzerinede rasulullah hoşnut olarak arkadaşını uğurladı.

ululemr böyleyse itaat edilir..

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

Enver Ýstek

metin mete
Sayın Metin METE ;

Siz kendi rey'iniz ile ayetlerden alıntı yaparak buraya yapıştırıyorsunuz.
Şunu bilmelisinizki Kısıtlı aklımız ile bizler Kuran-ı kerim'den anlam çıkaramayız.Bizim ilk anlayacağımı Kuran-ı Kerim'in ilk anlamıdır.Bunu bütün insanlar anyabilir..
Lakin imza'mdaki h.z ali efendimizin o büyük ve düşündürücü sözü umarım sizi biraz düşündürür..!!!
Yorum yaparken lütfen nefsimizi bir kenara bırakalım..

Sayin flok Eger insanlar okudugu zaman anlayamayacaksalar Alemlerin Rabbi olan Allahu Teala neden acik diyor anlamaniz icin kolaylastirdik diyor yoksa bize bilmecemi soruyor dersin.Senin akliyin kisitli oldugunu söylüyorsun ama ben öyle düsünmüyorum nedenide yine Kitabullahdaki Insanin Halifullah olarak yarastilmasini gösterebilirim.Imzaya gelince ben Kitabullahin disindaki hic bir söze önem vermiyorum dini konuda,O büyük sahabeye saygisizlik etmek söyle dursun ona aften yapilmis iftira olarak görüyorum o sözleri.Yorumlarimda nefisten zerre bul sonra hesap sor Kitabullah bana göre Konusan bir kitabtir.

Elif, Lam, Ra. Bu, hikmet sahibi ve herşeyden haberdar olan Allah tarafından ayetleri sağlamlaştırılmış,sonra da ayrıntılı olarak açıklanmış bir Kitaptır,(1)

(Şöyle ki:) Allah'dan başkasına kulluk etmeyin. Ben size O'nun tarafından müjde vermek ve uyarmak için gönderilmiş gerçek bir peygamberim.
(Hud 11/1-2)

Enver Ýstek

metin mete
Ayrıca İslam Dini Sizin Düşündüğünüz Ve beyninizde Tasfir Ettiğiniz Kadar Küçük Bir Din Değildir.Ayrıca Kuranı Kerimde Bütün İlimler Saklıdır.Lakin Allah'u Teala Her Kul'una Bunu Açıkça Göstermez.
Siz Herşeyi Kuran'ı Baz alıpta Direkmen Desteklerini Göstermeden Her Sözün karşısına Koyarsanız O zaman Vehhabi Düşünceden Bir Farkınız Kalmaz.
Çünkü Onlarda Sünnetleri Kabul Etmezler.
Peygamberi Yüceltmeyi Reddederler..
Sadece Allah Ve kuran Derler..
Lakin şunu unutmamak gerekir..
Resulullah'a bir cenaze getirilir.H.z peygamber o kişinin namazını kıldırmaktan imtina eder.sakınır.Sahabe şaşırır ve merakla sorar"ya resulallah!Neden bu mefta'nın cenaze namazını kıldırmaktan kendinizi sakındınız?"
Resulullah derki " Çünkü O osman'ı sevmezdi.Kin güderdi.Osman'ı sevmeyeni Allah sevmez"..

sayin arkadasim o gibi hikayeler beni baglamaz cikar Kitabullahtan ayeti daya beynime iste bu kadar Allahin sözünün üstüne söz kimin haddine?Ben ne Vahabiyim ne Sünni ne Imam siia ben yalnizca Birleyici olarak yönümü Hanif olan Ibrahimin Milletine döndüm Selamlar.

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
metin abi ben susuyorum
siz varken bana söz düşmez anlaşıldı.

işte ben bu yüzden kızıyorum.
bunlar resmen Allahın sözünü inkar ediyorlar.
bi tuhaf inanıyorlar.
anlayamıyorum.
anlayamayıncada kızıyorum.
bak işte sana sözüm gerçek oldu flok
zamanla Kurandan gidenle batıldan giden 10 dakika sürmeden ayrıldı
buyur izah et metin abinin koyduğu ayeti.

Enver Ýstek

metin mete
Allah resulü arkadaşlarından birini yönetici olrak bir ile göndericekti,sordu ne ile hükm edeceksin Kuran ile ondan çıkaramaz isen senin sünnetinle ya rasullullah.ikisindende çıkaramaz isen ozaman kıyas yaparım,yani ikisine bağlı kalarak benzer bir konuyu çözerim dedi.bunun üzerinede rasulullah hoşnut olarak arkadaşını uğurladı.

ululemr böyleyse itaat edilir..

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

Simdi sorarlar adama Kitabullahta Allahu Teala kitabta hic bir seyi eksik birakmadik diyor Yalanmi?Bu nasil kiyas!!!!!!!!!!

Enver Ýstek

metin mete
Saygıdeğer moderatör kardeş.
Bu konuyu kitleyelim inş.
Tartışılarak bize fayda getirebilecek ve Allah'ın sevdiklerini incitmeyecek konular üzerinde yoğunlaşalım.
Sonuçta tasavvufun zıttını savunan kardeşlerde kendilerine göre haklılar.Lakin edep çerçevesinde geçmiyor tartışmalar.
Balı tatmayan bilemez tadını..
O yüzden konuyu kitleyelim ,kalpler kırılmasın inş.

Sayin flog ilk edeb-i serseri diyerek baslattin hic edeb disina cikmadim eger gerekirse konuyu terk ederim inancima sigdiramam.Eger konular bir kisinin istegiyle kilitlenirse isimiz var bu sanal ortamda,lütfen sukunet.

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
abi ben burada farklı düşünüyorum
aslında aynı düşünüyorumda önemli bir nokta var

bizim dinimizi en iyi bilen elbetteki Peygamberimizdir.
bunda zerre kadar şüphe yoktur.
elbetteki sende bunu kabul edersin.ondada benim şüphem yoktur.

onun zamanında bizim zamanımızdaki gibi tereddütlr şüpheler yoktu.
yani sözleri sahihmidir
sünneti gerçekten onun yaptığı gibimidir. vs gibi sorunlar o zamanlar yoktu.
bizzat Efendimiz bunu sormuş.ve bizzat onun uygulamasını görmüş biri zaten Kuranın dışına çıkmaz.o zamanda Efendimizin yaptığını gözleri ile görüp algılayan biri için bence bir problem olmaz.bu sözdede eğrilik yoktur.
ama bugün artık şüphe esas olmuştur.ve dinde şüphe olmaz.
biz Allahın ipine sarılalım derken şeytanın kuyusuna düşebiliriz.o yüzden şu an kesin olarak Kurandan hareket etmeliyiz.
yani bu söz o gün yaşayan öğrenen algılayan biri için sorun olmasada artık bugün sorun olabilir.
çünkü Kuran aynen kalmıştır.fakat onun dışında hiçbirşey aynen kalmamıştır.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ben ayetlere hiçbir şey söylemedim.ayetler tabiki en genel geçer delil.
o kadar hadis yazmışsın da ben bunların doğruluğunun delilini sordum.
ayetleri herkes kafasına göre yorumlasa da ayetlere karşı delil isteme gibi bir lüksüm yok.
ALLAH bizi doğru yolundan ayırmasın

işte sevhili mügealanya işte herkes tabir caizse herkes aklına göre konuşuyır mantığım bu ayette şunu gösteriyor diyor ama kimse Allah c.C. ne demek istiyor demiyor tekçözüm var ayetleri layığıyla anlıyan ulul elbablara danışmak ki bunu ben demiyorum... Allah C.C. di,yor onlar ayetleri tezekkür edebiliri diyorlar sorsam içinizde ulul elbab varmı diye bir Allahın kulu kalkıp ben ulul elbabım diyemicekken hangi mantıkla yortumlamaya kalkıyor o kişi anlamadım bu düpedüz ayete tezattırki enaniyetine yenik düşmüş nefsi emmare ayete itiraz halindedir... onun için ayetleri dikkatli okuyamlım bilmiyorsak ulul elbaba danışalım...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Selam Seyfullah tekrar basladigimiz yere döndürmekmi istiyorsun öyle olsun sabirli biriyimdir,Ilk ayete cevap yazmayacagim sebebide o kadar acik ki ben derdimi acmazimi zaten Allaha arz ederim;Resulü Ekrem efendimiz hayatta olmadigi icin ona gidemiyorum,bizden bir devlet baskanida olmadigi icin !!
.

Allah razı olsun bende en az sizin kadar sabırlıyımdır sayın metin az çok beni tanıdınız artık , bizler resulu örnek alıyoruz ebu cehile defalarca tebliğ eden resulu örnek alan bizler aynı dairede bulunduğumuz yakınlarımıza defalarca anlatırız...
esule hayatta değilse ozaman başka ayetlerde mevcut bilmediğinizi zikir ehline sorun diyopr ayette. başka bir ayette salihlerle beraber olun diyor bunlar emirdir eeee Allah ın emirleri farz değilmidir? ozaman ben yaparım ben ederim olmaz defalarca diyorum yine diyorum siz bütün ayateleri anlamaya yetkili kişi dğeilsiniz. öyleyseniz söylein bizde size danıaşlımki bu sefer o kişilerde bulunan alemtleri sergilmeniz beklenmesi lazımki şayet sizde yoksa gelin o alemetlere sahip kişilere sorarlım... bir ikincisi hep bu hataya düşüyorlar
ulul elbab emri, sahibi demektir , devlet lideri demek değildir, evet devlet lideri bir emri sahibidir, ama her emir sahibi devlet lideri değildir, yani türkiyede ir amir cumhur başkanı değildir, yani bir çok emir sahibi vardırki, o dönemin devlet lideri halifedirki oda sırdan biri değildir, yani emirel müminindirki ona uymak farzdır. ve tekrar diyorum emir sahibi ni siz neye ve kime göre devlet lideri olduğunu düşünüyorsunuz hangi ayette ulul emre devlet lideri diyor_? ki o ayette görüldüğü üzere bir halife varki oda resul, ama birde allt kademe var ulul emir ve emir yetkisi olan resul helifesidir bu kişiler halife arapçada sonra gelen kelimesindne türemiştirki resulden sonra gelen demektir. yani ayette aşikarkir ulul emr varken resul hala hayatta demekki birtane emir shaibi yok, yani direk resule uyun başkasına uymayın dmeiyor resul var ama içinizde birde emir sahipleri de varki onlarada itaat edin bu farzdır . ve kuran tüm zamana hitap edne bir kitaptırki hükümleri yitirmez. ve hala ranızda ulul emirler vardırki, onlara itaat şarttır. ve tekarar diyorym devlet liderleri emri sahipleridir, ama her emir sahibi devlet lideri değildir.. öyle olsa o dönemde ayet resule itaat edin yeter derdi, sonuçata ulul emirde resule itaat ediyor onun için bu ayrı ayrı belirtilmedi uyarıdır.
Allah C.C: kullarını uyarıyor ;
Allah itaat edin diyor bu kadar yetermi? hayır
resulede itaat edin diyor çünkü resule itaat etmedikce hakiki iman edemezler diyor:
peki bu yetermi hayır?
ulul emrede itaat ediceksinzi diyor. bunları idrak etmemeek için insanın kendini koşullaması lazım. bana ulul emirden kastı günümüzün cumhur başkanı olduğuna karşı delil getirin kurandan varmı? varsa bekliyorum çünkü sizler sadece ayetleri paylaşırsınız ...

.
«Benim yapabileceğim, sadece Allah'tan size duyuru yapmak ve O'nun elçilik görevlerini yerine getirmektir.» Artık kim Allah'a ve onun elçisine baş kaldırırsa, ona içinde ebedi kalacakları cehennem ateşi vardır.
Cin72/23

Ikinci ayeti kerime iste bu biz Kitabullahin söyledigi Resulü Ekreme sonuna kadar bagliyiz itaatkariz bir sorun yok iman ettik zaten.Ücüncü ayette tamamInsallahu teala bize o cenneti nasib eder.
.
yahu nasıl sorun yok
resulun nasıl ibadet ettiğini bile bilmiyorsunuz? nasıl namaz kıldığını bilmiyrosunuz? sadece fili kesin kareketrler mevcut onlar secde ruhu ve kırat ki bunların nasıl yapıldığına deliliniz de yok kimse size secde yere başını değidirmek demediği halkde bunu yapıyrosunuz yada rku bele kadar eğilmek olduğunu kimse demediği hald ebunu yapıyorsunuz? ve kuranda bun kaynağı yok. sadece bu fiilleri yapın diyor ama nasıl odluğunu bana gösterememiştiniz unuttunuzmu? ve ayette o sizin için en ahsen örnektir diyor daha resulun nasıl ibadet ettiğini bilemz ve onun gibi ibadet etmezken, nasıl ona uyuyorum diyebiliryosunzu bunu mantığım almıyor...

.
De ki: «Ben sizi ancak vahiyle korkutup uyarıyorum,» uyarıldıkları zaman sağırlar çağrıyı duymazlar.
Enbiya21/45

Kim bana itâat ederse süphesiz Allah'a itaat etmis olur. Her kim imama itaat ederse süphesiz bana itaat etmis olur. Eler kim imama isyan ederse süphesiz bana isyan etmis olur" (Ibn Mâce, Cihâd, 39)

Iste buna hic cevap yazmam cünki muhattab degilim kusura bakma,ona sadece söyle bir ayet var herhalde;

Kendilerine doğru yolu gösteren peygamber gelince, insanların iman etmelerine engel olan sebep sadece: «Allah bir insanı mı Peygamber gönderdi?» demeleridir.
Isra17/94

Iste tam bu ayet ona cevaptir Peygamberin Insan olusunu kabul edemeyenler onu ölümsüz melek veye daha baska kabul ettiler ve;.

buda delil olmaz çünkü bu sadece sizin yormunzudur nefi nasıl etkisi nigösteriyor bu ayetten zerre kadar nasiplenmek istemiyor kendine tos kondurmuyor.. yahu hata yapanız mümkün dğeilmi sizin? siz hata yapmazmısınız_? yada anladığınız herşey kesin bu anlamda dermisiniz? yapmayın bu ayetten herkes nasibini almalı bana muhatap dğeil demek bu ayet bana hitap etmiyor alameti nefistir ve alameti enaniyettir. bu hataya düşmeyin... bu ayetten herkes nasbini alsın. bir ikincisi resulu insan kabul etmiyen yok kelimei şehadette o Allah ın KULU ve elçisi deriz. ve onun bir adıda Abdullahdır , ve efendimizin en sevdiği isimdir. Abdullah = Allah ın kulu dmeektir ki bunu kabul etmiyen kişi yoktur. bizler ne hrstiyanlar gibi resulu ilah ediniriz nede putlaştırırız ibadet yanlız Allaha dır resule hürmed ve edep vardırki, sizler eğer ibadet ile hürmeti karıştırıyorsanız bişey diyemem . ozaan sizler dostlarınız, arkadaşlarınız kardeşleriniz, ahbablarınız, yakın çevreniz, komşunuz, yada sokaktan geçen herhangi bri adam bu kavram sizde aynı şeyi ifade ediyor bizler bu kelimeler ile hitap ettiğimiz kişilere layık olduğu değeri kişisine göre veriyor ve bu adlarla onalrı nitelendiririyoruz. işte yine aynı bizler,

Resulle , Allahı karıştırmıcak kadar akıl sahibiyiz, Allah emretti resule itaat ediceksiniz dedi ona itaat etmeden iman etmiş olamzasınız dedi bizlerde ona itat ediyoruz... bunu inşallah bir gün alıcaksınız...

.
Ve O size: «Melekleri ve peygamberleri tanrılar edinin.» diye de emretmez. Siz müslüman olduktan sonra, size hiç inkârı emreder mi?
Ali-Imran3/80

Hem ruhbanlar kurumunu yasakla hem ruhbanlara görev ver Celiskisiz Kitaba yemin olsunki Böyle celiski Kitabullahtan degildir.

Besinci ayet tam isabet cünki Gurublar tam ehli kitab örnegi nedenmi?Cünki onlardaki itikatlarin cogu bizimkilerdede mevcut,Allah beni onlarin serrinden korusun.INSALLAHU TEALA.

Altinci ve yedinci yine tam isabet Seyfullah,Cünki Ben ve diger dostlar tam tamina KITABULLAHIN tarif ettigi Resule sonuna kadar bagliyiz kendi öz cocuklarimizdan daha cok severiz hatta kendi canimizdan daha cok ama Kütüb-ü sittedeki peygambere asla
birincisi bu cümleyi sarfetmeniz için zerre kadar hak şey yazmaması lazım ki zerre kadar hak şey yazıyorsa Allah kasem olsun şirktesiniz. çünkü kütübü sittede hak olan sayısız şey vardırki onları dahil içindeki resulu red ediyorsunuzki bunun başka tarifi yok , bu nasıl mantık evet bir resul var ona iman ettik eee belirtisi o yok işte çünkü kitapta resulun gününü nasıl geçirdiği yazmıyor bir 24 saati bir resul nasıl geçiriri yazmıyor eee ozaman resul var ama hakkına yeterli bilgimiz yok evet bir takım kitaplar var orda bir resulden bahsediyor işte ordaki resulu red ediyorum demek işte bu insanı küfre sürükliyen kelimedir. açık ve net diyorum sakın lafımdan alınmayın... dua edinde o red ettiğiniz kitaplarda zerre kadar hak olan şey olmasın hepsi uydurma olsun yoksa dediğim son sizi bekliyor.. tövbe kapısı herkese açık...
ban kiatbın tarif etitği resulu anlatsanıza . birde kurana neden inanıyrosunuz resulun elinden almadınız onuda anlatsanıza? size kuranın tam sahih olduğuna deliliniz nedir tamamının? çünkü ne resulden aldınız bunu nede resulu gören birinden ozaman bana delil verin kuranı nerden aldınız? dayanağınız nedir? yapmayın bu kadar şüpheci yaklaşırsanız ben sizin kurana nasıl inandğınızada anlamıyorum... korkuyorum olan inancınızda gidicek...

.
O hevasından konuşmaz

Iste bu ayet sen gercekten iyi bir yazicisin Seyfullah onun hayati VAHIYDI dostum o nedenle Vahiyin disindakilerin hepsi sapikliktir..
ya hayatı vahiy diyorsunuz hayatında bize haber veremiyrosunuz? diyorsunuzki resulun yaptığı herşeyi kuran yazdı kuranda yazılı olmıyanları resul yapmadı şayet dediğiniz olsaydı , birincisi kuran tavrat gibi kitap halinde direk indirilirdi, ikincisi, resule felarca itaat edin denmezdi çünkü kitaba itaat edin yeter denirdi, ve üüncüsü nedne ütüne basa basa resule itaat etmeyen iman etmiş olmaz diyor ? madme kurandan başka bişey yapmıyor ozaman zaten bu kitaba uyun demesi yeterli bu defalarca uyarı neden? nedne ulul emre itaat edicez ? neden sdeec ulul elbab anlıyor kuranın hepsini?
ben söylim kimse baı boş bırakılmamıştır, islamiyet karşılığı teslimiyettir , kısaca ve öz teslim olan kurtulur çünkü onlar bizler teslim olduk dediler bugün teslim olmıyanların hali nice olucaktır...

.
İşte o Allah sizin gerçek Rabbinizdir. Gerçeğin dışında sapıklıktan başka ne vardır? O halde haktan nasıl çevriliyorsunuz?
(Yunus10/32)

Gercekten onun hayatinda cok örnek var ve biz ondan sasmamak icin ne imamlar ne veliler ne hocalar ne mürsitler ne pirler sihlar isteriz bize onun örnekleri yeter INSALLAHU TEALA diger Resullerinkide hic ayirt etmeyiz.
.
tahu diğer resulleirn nasıl ibadet ettiğini bile bilmiyorsunuz hatta Efendimizin nasıl ibdaet ettiğini bilmiyorken kalkıp biz onlara uyarız onları bir tutarız demek yanlış , şöyleki sizin kadar bende inanıyorum ne hikmettir sziden inandığım şeyleirn eksiği yok sizin inandığınız ayetlere bende inanıyroum ama ne kimettir farklı yorumluyoruz . yapmayın ulul elbabın işini üstlenmeyin bırakın herkes işini yapsın. siz teslim olun madem ayette yanlız ulul elbab tezekkür edbeilir derken bzi diyrosunuz? siz kimsiziz merak ettim? daha secde nasıl yapılır , ruhu nasıl yapılır? bunlarda neler yapılır? bunun hakkında ıspatlı deliliniz yokken ruhu ben yuvarlanıcam adı ruku olsun diyenler ben yatıcam adı secde olsun diyenler işte sizlerde bunalra kapı açanlarsınız. çünkü adam anladığı gibi secde ediyor, anladığı gibi ruhu ediyor çünkü ayetten başka kitaba uymam diyor sonra uyarı geliyor namazlarınızı dısdığru kılın demekki doğru bir şekli var işte böylede uyarırı Allah. diyorun namazlarınızı dosdoğru kılın ve mümkünse bu dosdoğru şekli banada söyleyinde bende ayetlerde senelerdir görmediğim hakikati sizin yardımınızla görürüm belki , göremiyorsanız gelin gren birine soralım....

.
De ki: «Allah'a, bize indirilen (Kur'ân)e, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a ve torunlarına indirilene, Musa'ya, İsa'ya ve peygamberlere Rablerinden verilenlere inandık. Onların arasında hiçbir fark gözetmeyiz, biz O'na teslim olmuşlarız».
Ali-imran3/84

Meryem 87 ye bir önceki yazimda yazdigim icin cevabimi link olarak verecegim.

http://www.islamforum.net/genel-islam-konular/4490-nicin-muerthid-i-kamile-ihtiyac-vardyr-2.html
Allaha emanet olun.
.[/QUOTE]
aynı linkin bir sonraki sayfasında yanılmıyorsma benimde cevaplarım var...saygılarımla.. hakkınızı helal edin...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ya eskiden bu sözlere çok kızardım ama sanırım değiştim

ben son zamanlara kadar zekanın dünyada bol miktarda bulunan bir şey olduğuna inanırdım.

ama bir süre önce fikrim değişti
gerçekten mürşidi kamillere ihtiyaç var
çünkü bizim insanımız koyundan farksız
doğru yani
biri çıkıp güdmeli

teslim olmak koyunluksa, evet koyunuz ve şunuda söylim koyun olan kurtulur resule karşı kim koyun olursa kurtulur ve ümmetin en üstünü olur, bunun en ahsne örenği Hz. ebubekir dir, o resululn yanın hayataı boyunc 100 kelimeyi aşkın bir söz sarfetmemişti, aksini idda edeni kaynağıyla bekliyoruz... ve o nederse amenna dedi ve seddekna dedi, tam teslim oldu ve bunun üzerine ona sıddık dendi sıddık ne demek bilirmisiniz sadık olan demektir, bir koyunun lider koyuna itaat i kadar resule itaat edemedik. işte sadıklık, itaat, sıddık olmak insanı makamını nere çıkarıyor onu Hz. ebu bekir yapıyor işte armazıdkai fark , koyun olanlar nerde , akıllı olduğunu düşünen çakal kibi kurnaz olduğunu idda edneler nerde? o kurtuldu çünkü ayette onları övüyor, peki bizler övülenlerdne olabildikmi sizce layığıyla resul gibi bir hayat yaşıyormuyuz sizce? ozaman bırakın çakal olmaktansa koyun olun...
sadece lafın özü ; eğer koyun olmak teslimiyetse , öndekine uymaksa burdan herkese söylüyorum keşke koyun olabilsem. ve bu şunuda söylim işte bu koyunlar var ya
Vallhi de billahide , resule koyun olanlar cennet ehlidir. ne mutlu koyun olabilenlere loyun olana koyun olabilenlere, yani sürtün en arkasındaki koyun en önedkeini görmesine gerek yok, bir önündekine bakması kafi çünkü önündekide aynı yoldan gidiyor. onun için ben herkesi hz ebuı bekir gibi koyun olamaya çağırıyorum ....
dileyen aklının peşinden gitsin...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Selam,bir alman profösör diyorki insanlar ne yiyorsa az cok onun huyunu alirlar,benim dikkatimi cektide almanlar domuz yiyorlar,belirli bir süre sonra huylari benziyor.Bizimkiler koyun yiyorlar onlarda koyun gibimi?Desem ama dogru nede olsa dünyada hic bir ülkede bir adami alti defa indirip yedi defa basbakan secmediler.Allaha emanet ol.

resulun en sevdiği et koyun eti olduğunu bizler biliriz, sizler her nekadar inkarda etseniz öyledir. resulun yediği sevdiği şeyi ben hayli hayli sever ve yerin . koyun olamay gelince bir önceki yaızda yazdım koyun olmaya razıyım . ve herkesi resule koyun olmaya çağırıyorum...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
allahin yarattigi insani hayvan seviyesine düsürüp onu güdülecek seviyeyede getirdin ya kendine bir iman muhazafasi yap bence insanlar güdülmesi icin degil allah icin buna ihtiyac var

yoksa kendini bilmez bir insan icin agiza sakiz olmak icin degil

Allah razı olsun...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Gelenekleri ve kalabalıkların kelle sayısını putlaştıranların durumu çok gariptir. Bu kitleler taklidi akla üstün tutup, geleneği ve kelle çoğunluğunu taklit ederler. Sonra taklide kurban ettikleri akıllarıyla gelir size akıl hocalığı yaparlar. Bunlar hem güdülen koyun olmanın erdemini savunurlar, hem de sizi gütmeye kalkarlar !..

Bilmediğin bir şeyin ardına düşme. çünkü; kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

İsra Suresi 36

öyle bilmiyroum diye çekilmek yok...

Nahl suresi 43
bilmiyorsanız zikir ehline sorun....

Üst Alt