Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin Mürşid-i Kamil'e ihtiyaç vardır...

Enver Ýstek

metin mete
allahin yarattigi insani hayvan seviyesine düsürüp onu güdülecek seviyeyede getirdin ya kendine bir iman muhazafasi yap bence insanlar güdülmesi icin degil allah icin buna ihtiyac var

yoksa kendini bilmez bir insan icin agiza sakiz olmak icin degil

Gelenekleri ve kalabalıkların kelle sayısını putlaştıranların durumu çok gariptir. Bu kitleler taklidi akla üstün tutup, geleneği ve kelle çoğunluğunu taklit ederler. Sonra taklide kurban ettikleri akıllarıyla gelir size akıl hocalığı yaparlar. Bunlar hem güdülen koyun olmanın erdemini savunurlar, hem de sizi gütmeye kalkarlar !..

Bilmediğin bir şeyin ardına düşme. çünkü; kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

İsra Suresi 36

mugealanya

New member
s.a.

s.a.

ya eskiden bu sözlere çok kızardım ama sanırım değiştim

ben son zamanlara kadar zekanın dünyada bol miktarda bulunan bir şey olduğuna inanırdım.

ama bir süre önce fikrim değişti
gerçekten mürşidi kamillere ihtiyaç var
çünkü bizim insanımız koyundan farksız
doğru yani
biri çıkıp güdmeli

katılıyorum kardeşim...Allah razı olsun...bazı insanlar üsteleye üsteleye" raina" diyip duruyorlar.

mugealanya

New member
s.a.

s.a.

Gelenekleri ve kalabalıkların kelle sayısını putlaştıranların durumu çok gariptir. Bu kitleler taklidi akla üstün tutup, geleneği ve kelle çoğunluğunu taklit ederler. Sonra taklide kurban ettikleri akıllarıyla gelir size akıl hocalığı yaparlar. Bunlar hem güdülen koyun olmanın erdemini savunurlar, hem de sizi gütmeye kalkarlar !..

Bilmediğin bir şeyin ardına düşme. çünkü; kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

İsra Suresi 36

furkan:63
Rahmân'ın(has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) "Selam!" derler (geçerler);

selam deyip geç kardeşim.

Aysegul

New member
Selam Seyfullah tekrar basladigimiz yere döndürmekmi istiyorsun öyle olsun sabirli biriyimdir,Ilk ayete cevap yazmayacagim sebebide o kadar acik ki ben derdimi acmazimi zaten Allaha arz ederim;Resulü Ekrem efendimiz hayatta olmadigi icin ona gidemiyorum,bizden bir devlet baskanida olmadigi icin !!

O hevasından konuşmaz

Iste bu ayet sen gercekten iyi bir yazicisin Seyfullah onun hayati VAHIYDI dostum o nedenle Vahiyin disindakilerin hepsi sapikliktir.

O hevasından konuşmaz!.Onun hayatı vahiydi!.Madem peygamber efendimiz s.a.v 'i sanki o dönem yanındaymışsın gibi ONUN HAYATI VAHİYDİR diyorsun.O zaman bana kur'anı kerimde geçen tüm "Allah'a ve peygambere itaat edin" cümlelerini tefsir edemisin;) ...Neden sadece Allah'a itaat edin denmiyor.Peygamber de ekleniyor?..İkisi aynı şey nasıl olsa peygamber zaten ayet dışında ağzını açmıyorNasıl namaz kılınacağını nasıl abdest alınacağını insanlara öğretemez:D...Onun böyle bir yetkisi yok çünkü..."Peygamber" demek sadece vahiyi cümle olarak söyle ve sus demek manasına geliyor dimi..?Sen bu söylediklerine savunduklarına inanıyormusun metin mete?...Madem Son peygamber gelmiş ve dini tebliğ etmiş merak ettim doğrusu kimdir bu son peygamber ?Ailesi kimdir?...Varsa çocukları kimdir?...Bana kur'an dışına çıkmadan tüm bunların cevabını verirmisin?..Ayrıca Kur'anda bir surenin başında besmele yoktur?...Hangisi olduğunu sen daha iyi bilirsin?...Bu niye böyledir?...Bana açıklarsan sevinirim...Ne de olsa hanifsin bilirsin:D:D

flok

New member
Yazık...Dini islam'ın neden 2007 yılına girilirken hala başıboş olmasının nedenlerini düşünemiyoruz.!Neden hala bir papa gibi tek merkezli bir temsilcimizin olduğunu düşünemiyoruz.!Elin hristiyan'ı bile aralarındaki çatlak sesleri susturmak ve islamı yok etmek için tek merkezli bir oluşum içine girerken bizler özümüz olan evliyalara sataşıyoruz.Tutturmuşuz bir Kur'an,Bir peygamber...
Seviyoruz diyoruz...Lakin sadece dilde..
Ölürüz onun için diyoruz...Lakin sadece lafta..

Onu sevmek istiyorsan önce dostun dostunu sevmelisin
Onun için ölmek istiyorsan önce nefsini öldürmelisin.

Fakat burdaki kısır tartışmalar sizi gerçeklerden uzaklaştırmak ve şımartmaktan başka hiçbirşey kazandırmıyor.Kendi akıl ve mantığımızla aynı zamanda şahsi rey'lerimizi kullanarak Allah'a ulaşmadaki Usul-yöntem yollarını belirliyoruz..
Gerçekten yazık..

hasret

New member
Yazık...Dini islam'ın neden 2007 yılına girilirken hala başıboş olmasının nedenlerini düşünemiyoruz.!Neden hala bir papa gibi tek merkezli bir temsilcimizin olduğunu düşünemiyoruz.!Elin hristiyan'ı bile aralarındaki çatlak sesleri susturmak ve islamı yok etmek için tek merkezli bir oluşum içine girerken bizler özümüz olan evliyalara sataşıyoruz.Tutturmuşuz bir Kur'an,Bir peygamber...

Fakat burdaki kısır tartışmalar sizi gerçeklerden uzaklaştırmak ve şımartmaktan başka hiçbirşey kazandırmıyor.Kendi akıl ve mantığımızla aynı zamanda şahsi rey'lerimizi kullanarak Allah'a ulaşmadaki Usul-yöntem yollarını belirliyoruz..
Gerçekten yazık..

katılıyorum size kardeşim...

Allah'a ve Rasülü'ne itaat edin! Birbirinizle çekişmeyin!Yoksa korkuya kapılıp başarısızlığa düşersiniz ve kuvvetiniz gider.Sabredin doğrusu Allah sabredenlerle beraberdir.(Enfal,46)

chamdali

New member
allahin yarattigi insani hayvan seviyesine düsürüp onu güdülecek seviyeyede getirdin ya kendine bir iman muhazafasi yap bence insanlar güdülmesi icin degil allah icin buna ihtiyac var

İnsanı hayvan seviyesine hatta daha da aşağıya getiren yine insanın kendisidir. Bunun sebebi de insanın kendisine verilen akletme yeteneğini kullanmamasıdır. Halbuki insanı hayvanlardan ayıran en önemli özelliklerden birisi akletme yeteneğidir.

İşitme ve görme yolu ile bilgiye ulaşan insan aklederek bu bilgileri kullanır ve güdülmemeye çalışır.

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak

aynası iştir kişinin laf değil

ben kendime kimseyi çoban seçmedim
ama sen ne dediğinle ne yaptığını ayırd edemiyorsun.
çobanlık yapmak isteyen saidi nursileri vs uyduruk çobanları elimin tersi ile kenara ittim !!!
sen burda çık bizim aklımız yetmez mesajları ver.sonra bana bunları söyle.
koyununda aklı yetmez.geçen bir koyun sürüsü hep beraber uçurumdan düşmüş.ben şehirde doğdum büyüdüm.ama köyümde çok koyun güddüm.
onlara hükmetmek için bir tanesini yola sür hepsi arkasından gider.hiçte düşünmez bu koyun nereye gidiyor.al işte geçen haberde çıkmış
ilk koyun uçuruma gitti diye hepsi arkasından gitmiş.
sizde bu saidi nursilerin ardından nerelere gittiğinizi bi düşünseniz anlayacaksınız.
bu mat risaleleri bırakın artık.

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
geçen gün sana bir yazı yazmıştım alptraum.
ama konu silinince yazı gitmedi.

geçen yazında ahirete gitmeden kabir aleminden bahsediyordun
acaba senin saidi nursi efendin nereden bulup getirdi o bilgiyi size !
ilminden mi cehaletinden mi.

bir açıkla bize şu kabir aleminide kim koyun kim değil ayırd edelim.

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak

İsra Suresi 36

süper !
başka söze gerek yok

chamdali

New member
alptraum' Alıntı:
c- Ruhlar yardımı şudur:

Cenab-ı Hakk'ın sevdiği bir çok embiyalar, evliyalar vardır ki onlar ölmemiştir. Hala çağıranlara yetişirler. Her nerede olsalar ve her nereye çağırsalar, hemen yetişirler. İmdat etmeleri ve tasarrufları her zaman kıyamete kadar bakidir. Bunlar zamanlarında ehl-i tarikat idiler. Her birlerinin tarikleri vardır. Her kim tarikatı inkâr eder ise bunların yardımlarından mahrumdur. Kendi müslüman olupta bunlardan mahrum kalanlara, yazıklar olsun.

Merhaba Alptraum,

Yukarıda vasıflarını saydığın şahıslar insan olmamalılar. Bunları yapan ancak bir ilah olmalı. Ancak ben biliyorum ki Allah'tan başka ilah yoktur. Yukarıda sayılanlar sadece zandan/varsayımdan ibarettir. Ölmeyen daima diri olan yalnızca Allah'tır. Tek gerçek ilah ta yalnızca O'dur.

Selamlar!

mhmt

New member
buradaki yazılarda herkes artiz ce yazmış.
uçmuşlar bazıları..
öyle bi ortam oluşmuş ki ayeti başkabi ayete KARŞI delil olarak sunuyolar..
böyle bi durumda problem nedir??
ayeti herkes kafasına göre yorumlemış.

bukadar kavgaya da gerek yoktu..

islam için çalışmış bi aadam..
kitaplar yazmış..
vs.vs.
buna ne deni?
ALLAH RAZI OLSUN çalışmı adam.
bu kadar onu uçurmak problem.
şimdi uçurmak diyince hemen birileri biz kimi uçurduk diyecekler.
kimsyi..niyetinde öyle bişey yoktur..
ama yapılan şu..
"o şahıs kesinlikle kusursuzdur..söylediği herşey doğrudur.."

değil kardeşim.. kesinlikle denilmez...
kimsenin alimlere kafa tuttuğu yok..sadece kimseyi allah ve resulünün önüne geçirmemek gerekir. okadar..
kuran tektir...bitti.
anlamzsın hadislre bak...
ama ne derece sağlam problem o..

halifeye ihtiyaç var..
tabi ABD nin seçeeği bi halifeye değil..
adamlar bizim halifeyi seçmek istiyorlar.

flok

New member
Ey Serseri! Bakma Evliyaya Eğri!Vallahi İstese Dağ Başında,Allah Demeyi Bilmeyen Çobanı Alır,Anında Allah'ın Huzuruna Götürür.Müslüman Eder,Geri Getirir..!! (Eşref Oğlu Rumi h.z)

Aysegul

New member

Gerçekten yazık..

teşekkürler;)

Enver Ýstek

metin mete
Ey Serseri! Bakma Evliyaya Eğri!Vallahi İstese Dağ Başında,Allah Demeyi Bilmeyen Çobanı Alır,Anında Allah'ın Huzuruna Götürür.Müslüman Eder,Geri Getirir..!! (Eşref Oğlu Rumi h.z)

;Allahin ayetlerini bir anda yok saydiniz öylemi Allahtan ........ Resulden ..........!

Âyetlerimizi yalanlayanlar karanlıklar içinde kalmış sağır ve dilsizlerdirAllah dilediği kimseyi şaşırtır, dilediği kimseyi de doğru yola koyar

Enam6/39

De ki, «Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim

Cin72/21

De ki, «Allah'tan beni kimse kurtaramaz ve ben O'ndan başka bir sığınacak bulamam»

Cin72/22

Bak Allahin Resulü ne diyor sen ne diyorsun.Beni kimse kurtaramaz diyor sen Evliya yapar diyorsun bu acik ve net bir SIRKTIR.Tövbede yarar vardir.

De ki, ben de tıpkı sizin gibi bir insanım. Bana, tanrınızın bir tek tanrı olduğu bildiriliyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa hemen iyi bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak etmesin."

(Kehf 18/110)

Ve sakın Allah'ın âyetlerini inkar edenlerden olma, sonra hüsrana uğrayanlardan olursun.

(Yunus10/95)

Hidayet etme yetkisi yalniz Allahindir;Ama seninde sucun yok bu konuda sadece sana ögretilene göre konusunca böyle oluyor.Bak asagidaki yazida ne diyor;

Kimi tarikat ve cemaatlerde de insan-ı kâmil diye bir kavram vardır. Onlara göre insan-ı kâmil, Hakikat-i Muhammediyeyi temsil eder ve maddî-manevi bütün kemâl mertebelerini kapsar. Her tarikat, kendi şeyhini insan-ı kâmil bilir. Maddî-manevi bütün kemâl mertebeleri yalnız Allah’ta bulunabileceğinden, onlara göre tarikat şeyhi, Allah’ın ete kemiğe bürünmüş hali olarak değerlendirilir. Allah’ın böyle şeylerle ilgisi olmaz.

Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır

Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler. O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.

(En’am 121)

Simdi Kitabullahtaki hidayete bir bak;

Ve Allah ile beraber başka bir ilaha tapma. O'ndan başka ilah yoktur. O'nun yüzünden (zatından) başka her şey helak olucudur. Hüküm O'nundur ve siz O'na döndürüleceksiniz.

(Kasas Suresi, 88)

De ki: Hidayet/doğru yola kılavuzluk; ancak Allah'ın hidayetidir."

(En'am: 71)

"Yolun doğrusunu göstermek Allah'a aittir. Yolun eğri olanı da vardır. Allah dileseydi hepinizi hidayete iletirdi."
(Nahl: 9)

"Bize düşen, yalnızca yol göstermektir."

(Leyl:2)

Allah, insanların bir bölümünü doğru yoluna eriştirdi, fakat bir kısmı da şaşırmışlığı/sapkınlığı hak etti. Çünkü bunlar, saptırıcıları (şeytanı) Allah'tan başka veli edinmişler ve kendilerini doğru yolu bulmuş sanmışlardı."

(A'raf: 30)

"Sözü dinleyip de en güzeline uyanlar, işte onlar, Allah'ın kendisine yol gösterdikleri kimseler ve onlar, temiz akıl sahipleridir."

(Zümer: 18)

"Onlar sadece zanna ve canlarının istediğine uyarlar; oysa, ant olsun ki onlara Rablerinden hidayet gelmiştir."

(Necm: 23)

"Allah'ın sapıklıkta bıraktığını doğru yola getirecek yoktur. O, sapanları taşkınlıkları içinde bocalayıp dururlarken bırakır."

(A'raf: 186)

"Allah, insanların bir bölümünü hidayete ulaştırdı, bir bölümüne ise sapıklık hak oldu. Çünkü onlar, Allah'ı bırakıp, şeytanları veli olarak benimsemişler ve kendilerini de doğru yolda/ hidayette sanmışlardır."

(A'raf: 30)

Daha sayayimmi?...........kendisine hidayeti varmi acaba?

Aysegul

New member
Mesajları çarpıtmadan tartışırsak sevinirim...;)

flok

New member
Sayın Metin METE ;

Siz kendi rey'iniz ile ayetlerden alıntı yaparak buraya yapıştırıyorsunuz.
Şunu bilmelisinizki Kısıtlı aklımız ile bizler Kuran-ı kerim'den anlam çıkaramayız.Bizim ilk anlayacağımı Kuran-ı Kerim'in ilk anlamıdır.Bunu bütün insanlar anyabilir..
Lakin imza'mdaki h.z ali efendimizin o büyük ve düşündürücü sözü umarım sizi biraz düşündürür..!!!
Yorum yaparken lütfen nefsimizi bir kenara bırakalım..

flok

New member
Ayrıca İslam Dini Sizin Düşündüğünüz Ve beyninizde Tasfir Ettiğiniz Kadar Küçük Bir Din Değildir.Ayrıca Kuranı Kerimde Bütün İlimler Saklıdır.Lakin Allah'u Teala Her Kul'una Bunu Açıkça Göstermez.
Siz Herşeyi Kuran'ı Baz alıpta Direkmen Desteklerini Göstermeden Her Sözün karşısına Koyarsanız O zaman Vehhabi Düşünceden Bir Farkınız Kalmaz.
Çünkü Onlarda Sünnetleri Kabul Etmezler.
Peygamberi Yüceltmeyi Reddederler..
Sadece Allah Ve kuran Derler..
Lakin şunu unutmamak gerekir..
Resulullah'a bir cenaze getirilir.H.z peygamber o kişinin namazını kıldırmaktan imtina eder.sakınır.Sahabe şaşırır ve merakla sorar"ya resulallah!Neden bu mefta'nın cenaze namazını kıldırmaktan kendinizi sakındınız?"
Resulullah derki " Çünkü O osman'ı sevmezdi.Kin güderdi.Osman'ı sevmeyeni Allah sevmez"..

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
Mete abi ellerine sağlık.bende sabır yok ama sen çok güzel örnekleyiyorsun.

Flok kardeşim sanırım bu serseri lafını bana etti
hiç mühim değil
ben grurla kabul ediyorum.

Kimse kimseyi Allahın üstüne çıkaramaz
kimse kimseyi Peygamberlerin üstüne çıkaramaz
kimse cahil adamları alim diye bizim önümüze koyamaz.
biz alimlere kızmıyoruz
alimleri put edinenlere Rab edinenlere kızıyoruz.
sözünü din ilan edenlere kızıyoruz.
Alim diye olmayanı uyduranlara kızıyoruz.
bu dini bu hale getirenlere kızıyoruz

ben kim Allahın demediğini deme cesaretini bulursa çıkar yerden yere vururum kardeşim.

Üst Alt