Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sünneti inkarcıları buraya

Enver Ýstek

metin mete
Allah Rasulü (sav)'nün sünnetini hazmedemiyor, şeytan'da Adem'in topraktan yaratılma sünnetini hazmedemiyordu...

Bak hazmedemeyen kimmis sen degilmisin Allahin Kelimullahini tek basina hazim edemeyip israliyet hikayelerini beraberce kullanan sana bir hikaye bu hikayedeki karekter Benim;Eskiden kinin denen bir hap kullanilirdi sitma icin ben kullanamazdim migdem kalkardi o nedenle Babam Bana o haplari sigara kagidina sarar verirdi bende yutardim cünki tadi ve kokusu benim mideme agir gelirdi.Simdi senada agir gelen Kelimullahi Ancak ve ancak Israliyet ile kapatip yutabiliyorsun yazik...Haydi buyur namazi göster eger bilmiyorsan o baska.Delili yok olanin kendisi yok gibidir...

firsaf

New member
Anlamadigim,ayetler karsisinda diyeceginiz kalmayinca yine beni suclayip kacmaniza anlam veremiyorum..Neden dogruyu söylemek size bu kadar agir geliyor,sorulariniza sadece ayetlerle cevap vermistim söyleyin nerede egip büktüm siz bükmeye calismistiniz biz dogrultuk Elhamdülillah..Ama dedim ya sizler sadece kör degil sagirsinizda o nedenle söyle cevap vereyim KURANDAN ancak Müttakiler bir ders alir ve anlarlar sizler degil...

hiç ilgisi yok senin verdiğin ayetlerle bizim sorularımızın hiç bir ilgisi yok kendi kendine ayet bulup yapıştırmıssın

tevbe süresi 100. ayet muhacir ve ensarı takip etemiz gerektiğini bildirmektedir

ben bunları nasıl takip edecez diyorum sen kalkmış hiç ilgisi olmayan ayetlerle cevap veriyorsun

meryem süresinden soruyoruz sizin mantığınıza göre soruyoruz aklına kuranın siyak ve sibak bütünlüğü geliyor halbuki sizin inkarcı zihniyetiniz ayetleri tek tek alıp bektaşi usuluyle sunmaktır casiye 6. ayetinde olduğu gibi

bizim sizi inandırmak gibi bir idaamız yok sizin amelleriniz size bizimkisi bize bunca delilden sonra size tek önereceğimiz

ali imran 61. ayetir

61- Sana gelen bilgiden sonra kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki; `Geliniz, evlatlarımızı ve evlatlarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendinizi ve kendimizi biraraya çağıralım; sonra karşılıklı lânetleşerek Allah'ın lânetinin yalancıların üzerine olmasını dileyelim

Enver Ýstek

metin mete
hiç ilgisi yok senin verdiğin ayetlerle bizim sorularımızın hiç bir ilgisi yok kendi kendine ayet bulup yapıştırmıssın

tevbe süresi 100. ayet muhacir ve ensarı takip etemiz gerektiğini bildirmektedir

ben bunları nasıl takip edecez diyorum sen kalkmış hiç ilgisi olmayan ayetlerle cevap veriyorsun

meryem süresinden soruyoruz sizin mantığınıza göre soruyoruz aklına kuranın siyak ve sibak bütünlüğü geliyor halbuki sizin inkarcı zihniyetiniz ayetleri tek tek alıp bektaşi usuluyle sunmaktır casiye 6. ayetinde olduğu gibi

bizim sizi inandırmak gibi bir idaamız yok sizin amelleriniz size bizimkisi bize bunca delilden sonra size tek önereceğimiz

ali imran 61. ayetir

61- Sana gelen bilgiden sonra kim bu konuda seninle tartışacak olursa de ki; `Geliniz, evlatlarımızı ve evlatlarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendinizi ve kendimizi biraraya çağıralım; sonra karşılıklı lânetleşerek Allah'ın lânetinin yalancıların üzerine olmasını dileyelim

be ey insafsiz Allahin ayetlerine gözlerini kapayan kara vicdanli,Asagida alintiya bir baksana?Verdigimiz ayetler hangi sureden önüne arkasina bakmadan makaslayarak Allahin ayetlerini egip büken senmisin Benmiyim?

TEVBE suresi 97-102(Diyanet Çevirisi)

El a'rabü eşeddü küfrav ve nifakav ve ecderu ella ya'lemu hudude ma enzelellahü ala rasulih vallahü alimün hakim

Bedevîler inkâr ve nifak bakımından daha ileri ve Allah’ın peygamberine indirdiği hükümlerin sınırlarını tanımamaya daha yatkındırlar. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Ve minel a'rabi mey yettehizü ma yünfiku mağramev ve yeterabbesu bikümüd devair aleyhim dairatüs sev' vallahü semiun alim

Bedevîlerden öyleleri vardır ki, (Allah yolunda) harcayacakları şeyi bir zarar sayar ve (bundan kurtulmak için) size belâlar gelmesini beklerler. Kötü belâlar kendi başlarına olsun. Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Ve minel a'rabi mey yü'minü billahi vel yevmil ahiri ve yettehizü ma yünfiku kurubatin indellahi ve salevatir rasul ela inneha kurbetül lehüm se yüdhilühümüllahü fi rahmetih innellahe ğafurur rahiym

Bedevîlerden kimileri de vardır ki, Allah’a ve ahiret gününe inanır. Harcayacaklarını, Allah katında yakınlığa ve Peygamberin dualarını almağa vesile sayarlar. Bilesiniz ki bu, (Allah katında) onlar için yakınlıktır. Allah, onları rahmetine sokacaktır. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Ves sabikunel evvelune minel mühacirine vel ensari vellezinettebeuhüm bi ihsanir radiyallahü anhüm ve radu anhü ve eadde lehüm cennatin tecri tahtehel enharu halidine fiha ebeda zalikel fevzül aziym

İslâm’ı ilk önce kabul eden muhâcirler ve ensar ile, iyilikle onlara uyanlar var ya, Allah onlardan razı olmuş; onlar da O’ndan razı olmuşlardır. Allah, onlara içinden ırmaklar akan, içinde ebedî kalacakları cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük başarıdır.

Ve mimmen havleküm minel a'rabi münafikun ve min ehlil medineti meradu alen nifaki la ta'lemühüm nahnü na'lemühüm se nüazzibühüm merrateyni sümme yüraddune ila azabin aziym

Çevrenizdeki bedevîlerden birtakım münafıklar vardır. Medine halkından da münafıklıkta direnenler var ki sen onları bilmezsin. Biz onları biliriz. Onlara iki defa azap edeceğiz. Sonra da büyük bir azaba itileceklerdir.

Ve aharuna'terafu bi zünubbihim haletu amelen salihav ve ahara seyyia asellahü ey yetube aleyhim innellahe ğafurur rahiym

Diğer bir kısmı ise, günahlarını itiraf ettiler. Bunlar salih amelle kötü ameli birbirine karıştırmışlardır. Umulur ki Allah tövbelerini kabul eder. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Ilgisi olmayan Tevbe suresinin hangi ayeti ac gözünü be kör sagir adam...ALLAHTAN kork yani gercekleri inkar etme doldurusa gelme Seytan seni Allah ile aldatmasin...Ve sen su an Allahin ayetlerini ilgisiz diye ceviriyorsun..

firsaf

New member
be ey insafsiz Allahin ayetlerine gözlerini kapayan kara vicdanli,Asagida alintiya bir baksana?Verdigimiz ayetler hangi sureden önüne arkasina bakmadan makaslayarak Allahin ayetlerini egip büken senmisin Benmiyim?

Ilgisi olmayan Tevbe suresinin hangi ayeti ac gözünü be kör sagir adam...ALLAHTAN kork yani gercekleri inkar etme doldurusa gelme Seytan seni Allah ile aldatmasin...Ve sen su an Allahin ayetlerini ilgisiz diye ceviriyorsun..

metin mete munkiri selam sana

Enver Ýstek

metin mete

ali imran 61. ayetir

Bizmi bütünlügü sunmusuz sizmi Allahin ayetlerini inkara calisiyorsunuz Tevbe suresini biz 97 lerden almisiz 102 lere kadar siz hala tek ayette takilmissiniz.Meryem suresinde ayni sekilde degilmi insan inkar ederde senin gibi hic etmez utanma duygusu engel olurdu...

Evet Ali-Imrana göre buyur lanetleselim kim inkarci kim Allahin ayetlerini egip büküyor buyrun...Bekliyorum.Ve diyorumki eger ben Allahin ayetlerini egip büküyorsam Allahin tüm laneti üzerime olsun yok eger yapmiyorsam ben kendim olarak hic bir insana lanet etmiyorum.Sadece istedigim akil kapisinin acik olmasini Allahtan diliyorum..

Enver Ýstek

metin mete
metin mete munkiri selam sana

HER NE KADAR KACSANIZDA BU INSANLAR GERCEKLERI GÖRÜYOR SIZ BÖYLE IRDELEDIKCE ONLARIN AKIL KAPILARI ACILACAK KI BEN BUNA SAHIDIM SIZ INSALLAHU TEALA BÖYLE DEVAM EDIN BIZLERDE KARDESLERIMIZI KUCAKLAYALIM.VERECEK CEVABI OLMAYANLARIN ANCAK YAPACAGI TEK SEY BÖYLE CAMUR ATMAK.Elhamdülillah biz buna kabulüz..Buyrun bizim imanimizi tazeliyorsunuz...

firsaf

New member
Bizmi bütünlügü sunmusuz sizmi Allahin ayetlerini inkara calisiyorsunuz Tevbe suresini biz 97 lerden almisiz 102 lere kadar siz hala tek ayette takilmissiniz.Meryem suresinde ayni sekilde degilmi insan inkar ederde senin gibi hic etmez utanma duygusu engel olurdu...

Evet Ali-Imrana göre buyur lanetleselim kim inkarci kim Allahin ayetlerini egip büküyor buyrun...Bekliyorum.Ve diyorumki eger ben Allahin ayetlerini egip büküyorsam Allahin tüm laneti üzerime olsun yok eger yapmiyorsam ben kendim olarak hic bir insana lanet etmiyorum.Sadece istedigim akil kapisinin acik olmasini Allahtan diliyorum..

çarpıtma olayları

benim demek istediğimi anladında anlamamazlıga vuruyorsun

sizin inkarcı zihniyetiniz ürünü olarak söylüyorum

işinize geldiği zaman ayeti tek başına alıyor delil diye sunuyorsunuz casiye 6. ayette olduğu gibi

bizde bu mantıkla soru sorduk yane tek ayet üzerinden soru sorduk tıpkı sünnet inkarcılarının yaptığı gibi cevap veremeyenci kuranın bütünlük mesajına sarıldınız

peki inkarcı zihniyetinizin ürünü olan bektaşilik yaparak sunduğunuz ayetleri neden bütünlük esasına uygun olarak sunmuyorsunuz?

Allahın laneti peygamberi postacı olrak gören zihniyetin üzerine olsun onca ayete ragmen onu devreden cıkarmaya calısanların üzerine olsun

namazı kendi heveslerine göre 3 e 2 ye indirenlerin üzerine olsun

namaz eger 5 vakitse sizin değilse bizim üzerimize olsun

resul kuran ayetleri dışında vahiy almıştır bu kesindir.

peygamber kuran ayeti dışında vahiy almıssa allahın laneti üzerinizde değilse bize olsun.

eğerki 1 ekmek çalanın ile hortumla götürenin cezası aynı olmalıdır ikisininde eli kesilmedilir diyorsanın ve bu allahın adaletinde böyle ise üstümüze değilse sizin üstünüze olsun

vel hasıl eğer islamda peygamberin uygulamaları varsa sizin üstünüze olsun yoksa bizim üstümüze olsun

“Bilin ki Allah, kendi Resulünün dostudur; bundan sonra da Cebrail, salih müminler ve melekler onun yardımcısıdır.”(Tahrim: 4)

Enver Ýstek

metin mete
çarpıtma olayları

benim demek istediğimi anladında anlamamazlıga vuruyorsun

sizin inkarcı zihniyetiniz ürünü olarak söylüyorum

işinize geldiği zaman ayeti tek başına alıyor delil diye sunuyorsunuz casiye 6. ayette olduğu gibi

Tilke ayatüllahi netluha aleyke bil hakk fe bi eyyi hadisim ba'dellahi ve ayatihi yü'minun
İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın âyetleridir. Artık Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar?

Eger baska söze inaniyorsak bizim üzerimize olsun,Hem Allahin hem Meleklerin hem Resullerin laneti..

bizde bu mantıkla soru sorduk yane tek ayet üzerinden soru sorduk tıpkı sünnet inkarcılarının yaptığı gibi cevap veremeyenci kuranın bütünlük mesajına sarıldınız

Sorulariniza tamamen ayetlerden mütesekkil cevap verilmistir,Eger aksini iddia ediyorsaniz lütfen isbat ediniz..

peki inkarcı zihniyetinizin ürünü olan bektaşilik yaparak sunduğunuz ayetleri neden bütünlük esasına uygun olarak sunmuyorsunuz?

Sunamadikmi?Acin konuyu bastan verdigimiz delilleri tekrar okuyunuz;Ama sunu iyi biliyoruzki Kuran ancak MÜTTAKI olanlara kendini acar..

Allahın laneti peygamberi postacı olrak gören zihniyetin üzerine olsun onca ayete ragmen onu devreden cıkarmaya calısanların üzerine olsun

evet ECMAIN diyorum ayni zamanda iftira ednin üzerinede olsun..

namazı kendi heveslerine göre 3 e 2 ye indirenlerin üzerine olsun

olsun Hemde iftiracininda üzerine olsun...

namaz eger 5 vakitse sizin değilse bizim üzerimize olsun

Ecmain..

resul kuran ayetleri dışında vahiy almıştır bu kesindir.

Allahin kelimelerini kayit altina alip iftiracilarin üzerine olsun

peygamber kuran ayeti dışında vahiy almıssa allahın laneti üzerinizde değilse bize olsun.
Ecmain...

eğerki 1 ekmek çalanın ile hortumla götürenin cezası aynı olmalıdır ikisininde eli kesilmedilir diyorsanın ve bu allahın adaletinde böyle ise üstümüze değilse sizin üstünüze olsun
Eger biz öyle demis isek üzerimize olsun,yok bizim dedigimiz ayetin dedigiyse sizin üzerinize olsun..

vel hasıl eğer islamda peygamberin uygulamaları varsa sizin üstünüze olsun yoksa bizim üstümüze olsun

Allahin disinda yasa koyucu var ise bizim yok ise sizin üzerinize olsun

Ebu Zerr

New member
Eger dogrulardansaniz buyrun Namazida(Yine tekrardan soruyorum Namazi nasil ve kimden Resul ögrenmis ve sizlere nasil aktarmis buyrun cevap yazin yerse?) yazin ama yemez degilmi Hala bekliyorum cevabini sen ve senin gibi tagut sahipleri asla Allahin adi yalniz anilinca sevinemezsiniz ancak ortakla olacak degilmi?EBU zehir...Yemez ancak kacak dögüsmeyi seversiniz sinsice öylemi?

Kuran bize nasıl naklolunmuş ise namaz da öyle nakl olundu, rekatları da vakitleri de...

Ebu Zerr

New member
Bak hazmedemeyen kimmis sen degilmisin Allahin Kelimullahini tek basina hazim edemeyip israliyet hikayelerini beraberce kullanan sana bir hikaye bu hikayedeki karekter Benim;Eskiden kinin denen bir hap kullanilirdi sitma icin ben kullanamazdim migdem kalkardi o nedenle Babam Bana o haplari sigara kagidina sarar verirdi bende yutardim cünki tadi ve kokusu benim mideme agir gelirdi.Simdi senada agir gelen Kelimullahi Ancak ve ancak Israliyet ile kapatip yutabiliyorsun yazik...Haydi buyur namazi göster eger bilmiyorsan o baska.Delili yok olanin kendisi yok gibidir...

Merak ettim doğrusu neymiş şu israiliyat...
Adem'in topraktan yaratılması mı?
vehbe zuhayli, cilt 1'e bak, ben mi uğraşacam seninle...

Nerede, İsrailiyat kullanmışım, kuzum sen iftiranın boyutunu iyice aştın...

yelken06500

New member
dilek

dilek

Yok yok burada ben hala göremedim anlattiginizi buradaki dilekle senin söyledigin arasinda ne gibi bir iliski mevcut;Allaha havalesiniz...
anlamayacak bir şey yok size hidayet bize hidayet ve hidayeti isteyen herkeze hidayet bunda anlaşılmaz olan nedir yoksa sen hidayeti sadece sünnet inkarcılarının mı sandın?ya da sadece kendine mi istemektesin..benim de anlamadığım bir konu var mailin halen gelmedi beklemekteyim ve de sabırda !

selam ve dua

Enver Ýstek

metin mete
anlamayacak bir şey yok size hidayet bize hidayet ve hidayeti isteyen herkeze hidayet bunda anlaşılmaz olan nedir yoksa sen hidayeti sadece sünnet inkarcılarının mı sandın?ya da sadece kendine mi istemektesin..benim de anlamadığım bir konu var mailin halen gelmedi beklemekteyim ve de sabırda !

selam ve dua

Bak kardes benim ne kendime nede nefsime karsi bencilligim vardir eger Hidayet dilemisseniz bana ben kabul ediyorum dedim neye sizin anlamsiz yazinizda tek buldugum güzele.Benim mailim;

Yazmistim ama yasak oldugu icin simdilik kaldiriyorum sen hazir olunca tekrar kisa bir süre icin yazarim..

gönder kendi adresini bende sana cevap vereyim..Ama hala senden bir selam almadim yaniliyormuyum(Yani senin adresini bilmiyorum...)

yelken06500

New member
Bak kardes benim ne kendime nede nefsime karsi bencilligim vardir eger Hidayet dilemisseniz bana ben kabul ediyorum dedim neye sizin anlamsiz yazinizda tek buldugum güzele.Benim mailim;

Yazmistim ama yasak oldugu icin simdilik kaldiriyorum sen hazir olunca tekrar kisa bir süre icin yazarim..

gönder kendi adresini bende sana cevap vereyim..Ama hala senden bir selam almadim yaniliyormuyum(Yani senin adresini bilmiyorum...)

bilmiyorum karşındakinin üstüne basarak yükselmeyi ya da haklılığını kanıtlamayı adet edinmişsin gördüğüm kadarıyla neyse boş laflarla uğraşmamak gerekir ...

ayrıca mailimi sorduğun iki yazınında altına cevap olarak iki ayrı adres verdim anlamamış olabilirsin olsun yine vereyim yel........@hotmail veya mynet ..

inşallah anlamışsındır...selam ve dua

Enver Ýstek

metin mete
bilmiyorum karşındakinin üstüne basarak yükselmeyi ya da haklılığını kanıtlamayı adet edinmişsin gördüğüm kadarıyla neyse boş laflarla uğraşmamak gerekir ...

ayrıca mailimi sorduğun iki yazınında altına cevap olarak iki ayrı adres verdim anlamamış olabilirsin olsun yine vereyim yel........@hotmail veya mynet ..

inşallah anlamışsındır...selam ve dua

O sizin hüsnü zaniniz diyorum ama maillerden Mynet ile olani kullanmiyorum uzun zamandir Hotmailden ise oldukca cok var hangisi lütfen bir selam yazin eger selam agir ise bir hey yazin bende hangi mail size aitse cevaplayayim inanip inanmamakta serbest siniz ama ben sizin maili bilmiyorum..

Enver Ýstek

metin mete
yanlış anlamadıysam aramızda fark yok o zaman.
şimdi siz kuranı kerimin gösterdiği gibi ve peygamber efendimizin saih olan hadisi şeriflerinden yararlanıyorsunuz. tağuta inanmıyorsunuz.
ee ben şahsım adına aynıyım oyleyse arada ne gibi fark var ve neden tartısıyorsunuz çözemedim ben.

bizden farklı bir şey yapıyormusunuz yani sünnet namazlarını kılıyormusunuz?

sorularımla kusuruma bakmayın ben yeni yeni bazı şeyleri idrak etmeye başladım ve tağutu öğrendikten sonra hayatım değişti ve araştırıyorum.
fakat araştırmalarımda herkez herkeze karşı.
müslümanlarda birbirine karşı olursa o zaman tüm islam alemi yaşadığı olayları hak ediyor demektir.

sanırım ben internetten bir şey öğrenemiycem:(

Selamün Aleyküm,Bu yazinizi yeni gördüm kusura bakmayin.Aramizda cok farklar var ben hic bir hadisi kabul etmedigim gibi sizin dediginiz sünnet namazlarini kilmiyorum.Evet ben Resule/Resullere itaat ediyorum hemde Kitabin emrettigi sekilde.Tagutun düsmaniyim Elhamdülillah.Sizin bahsettiginiz sekilde Tagutu algilamiyorum Tagutu Kitabin bahsettigi gibi görüyor ve ona göre kin besliyorum yani acik düsman olarak görüyorum..Ne yazikki Islam alemi dedigimiz topluluk hak ediyor hemde bunu her dönem agir bir sekilde ödüyor..

Üst Alt