Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türk'ler hakkındaki hadisler

h-a-m-z-a

New member
alıntını yaparken nerde hata yapmışım?

türklere de o şekilde bir kaç kez peygamber gelmediğini iddia edemezsin. Bununla ilgili bir bilgi yok elimizde.

"Türklerin İslam dan önce de övünülecek işler yapması İslam dan sonra da övünülecek işler yapmadığı anlamına gelmez." demişsin. ben İslamdan önce övünülecek işler yaptı demedim. Aksine islamdan sonra islam adına övünülecek işler yaptı dedim.

Hanif din konusunda haklısın. Elbette hanif dinine mensup kimseler vardı. Ancak Türklerin hanif dine bağlı yaşayışı hakkında Göktürk kitabelerinde bir iz ben hiç duymadım.

Peygamberimiz zamanında İslamı kabul edenler önce araplardır. zira coğrafi konum öyledir. Onun ve sahabenin zamnında ellerinin yetiştiği yerde islama girmeyen kavim zaten yok gibidir.

Göktürk kitabelerinde Türklerin sosyal ve dini yaşayışlarını tarih aralığında buraya eklersen sevinirim. Bizde yararlanmış oluruz.

Tüm dünaydaki kavimlerden (Türk, Kürt, Arap vs.) müslüman olanları dotumdur. Kafir olanlar düşmanımdır.

Alıntı yaparken dikkat etmediğin nokta o dönem ifademdir.O dönem de en son nebi Hz.Muhammed(sav) geldiği için aynı dönemde başka bir peygamberin gelmesi mümkün değildir.

Ben önceki dönemlerde Türklere bir peygamber gelmemiştir diye bir ifade kullanmadım kullandıysam buraya nakledersin .Kullandığım kelimeler ortada ama sanırım sen anlamamışsın.Kasıt aramıyorum dikkatinden kaçmış olabilir.

Göktürk kitabelerinin içeriği hakkında özel mesaj attım o verdiğim linkten inceleyebilirsin .Faydalanmanı umarım.

Tüm dünyadaki kavimlerden müslüman olanlar kardeşimdir.Zira ALLAH ;` İnananlar ancak kardeştirler. `(hucurat-10) buyurmakta...

İnanmayanların hepsi düşmanım değildir;bize düşmanlık yapmayanlara düşmanlık beslemeyiz,ancak onları dost(veli) de edinmem .

Enver Ýstek

metin mete
alıntını yaparken nerde hata yapmışım?

türklere de o şekilde bir kaç kez peygamber gelmediğini iddia edemezsin. Bununla ilgili bir bilgi yok elimizde.

"Türklerin İslam dan önce de övünülecek işler yapması İslam dan sonra da övünülecek işler yapmadığı anlamına gelmez." demişsin. ben İslamdan önce övünülecek işler yaptı demedim. Aksine islamdan sonra islam adına övünülecek işler yaptı dedim.

Hanif din konusunda haklısın. Elbette hanif dinine mensup kimseler vardı. Ancak Türklerin hanif dine bağlı yaşayışı hakkında Göktürk kitabelerinde bir iz ben hiç duymadım.

Peygamberimiz zamanında İslamı kabul edenler önce araplardır. zira coğrafi konum öyledir. Onun ve sahabenin zamnında ellerinin yetiştiği yerde islama girmeyen kavim zaten yok gibidir.

Göktürk kitabelerinde Türklerin sosyal ve dini yaşayışlarını tarih aralığında buraya eklersen sevinirim. Bizde yararlanmış oluruz.

Tüm dünaydaki kavimlerden (Türk, Kürt, Arap vs.) müslüman olanları dotumdur. Kafir olanlar düşmanımdır.

http://www.islamforum.net/tarihi-bilgiler/23845-orhun-kitabeleri.html

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
Hocam Orhun kitabalerini okumuşsunuz sanırım. Sosyal yaşantıları ve dini yaşantıları ile ilgili notları buraya yazarsanız daha faydalı olacaktır.

selam ve dua ile

Enver Ýstek

metin mete
Hocam Orhun kitabalerini okumuşsunuz sanırım. Sosyal yaşantıları ve dini yaşantıları ile ilgili notları buraya yazarsanız daha faydalı olacaktır.

selam ve dua ile

Eger biroybil.xxx foruma girersen 16000 yillik tarihini bulursunuz iki kelime ile anlatilacak veya özetlenecek bir konu degil.Selam ile..

Not;xxx:com...ink veremedigim icin bu sekilde idare t..

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
siz islamdan öncesi türklerin dini yaşayı ile ilgili önemli gördüğünüz kısımları alıntılayın yeter. biz okuruz inş.

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
bi başka adresten okumak istemiyorum. sizden sadece islamdan önceki türklerin dini yaşayışları ile ilgili kısımlardan notlar istiyorum hepsi. neden yazmıyorsun.

yoksa sendemi okumadın?

Enver Ýstek

metin mete
Bu konuda kisa ve öz bir baska forumda astigim bu forumda bilmiyorum asip asmadigimi ama su cevap yeterde artar bile sanirim;

Metin Mete
user_online.gif

Milliyetçi Forum Üyesi
Tecrübe Puanı: 106
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif

icon1.gif
SİZ ŞAŞIRMIŞSINIZ TANRININ OĞLUMUOLUR?
Her Türkün bilmesi gerek;

HUN İMPARATORU ATİLLANIN ZAMANIN PAPASINA SÖYLEDİĞİ SÖZ;

" SİZ ŞAŞIRMIŞSINIZ TANRININ OĞLUMUOLUR?
O TEKTİR!!!

atilla.jpg

Orkun Anıtlarındaki yazılardan :
Tanrı Öncelikle tektir, eşi ve benzeri yoktur. Yaratıcıdır; bilinen ve bilinmeyen her şeyi O yaratmıştır. Savaşlarda Tanrı'nın iradesi ile zafere ulaşılır. Buyurur, iradesine uymayanları cezalandırır. İnsanlara kut ve ülüg (kısmet) bağışlar ama bunları layık olmayanlardan geri alır. Canlılara yaşam verir. Ölüm onun iradesine bağlıdır. Varlıklara yaşam verdiği gibi, dilediğinde de onu geri alır.

Kur'andan : Allah tektir, eşi benzeri yoktur...
Kur'andan : O yoktan var edendir.. Yaratıcıdır...
Kur'andan : Allah Muriddir.. İrade sağlayandır..
Kur'andan : Allah Cezalandırıcıdır (Kahhar, Muntekim)
Kur'andan : Allah Rızık vericidir.. Rızkı alandır..
Kur'andan : Her canlı ölümü tadacaktır.

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
Bu konuda kisa ve öz bir baska forumda astigim bu forumda bilmiyorum asip asmadigimi ama su cevap yeterde artar bile sanirim;

Orkun anıtları dediğiniz Orhun anıtı mı yoksa farklı bir anıt mı ?

Yazdığınız (anıttaki) cümleler nerede geçiyor?

Atillanın papaya söylediği sözün kaynağı nedir?

Son düzenleme:

Enver Ýstek

metin mete
Orkun anıtları dediğiniz Orhun anıtı mı yoksa farklı bir anıt mı ?

Yazdığınız (anıttaki) cümleler nerede geçiyor?

Atillanın papaya söylediği sözün kaynağı nedir?

Selam ile;Gercekten seni tebrik ediyorum,Bi zahmet okumaktan dahi ne kadar itina ediyorsunuz Degilmi?Bi zahmet kendiniz okuyunuz Ümetten kardes.Biz okudugumuzu kisa ve öz buraya nesrettik,sende arastirsan diyorum?

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
Selam ile;Gercekten seni tebrik ediyorum,Bi zahmet okumaktan dahi ne kadar itina ediyorsunuz Degilmi?Bi zahmet kendiniz okuyunuz Ümetten kardes.Biz okudugumuzu kisa ve öz buraya nesrettik,sende arastirsan diyorum?

sen ne kadar okmuş (!) olduğun yazıdan copy paste yapmaya imtina ediyorsan (itina değildir o) bende o kada imtina ediyorum.

Üst Alt