Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

allahım banada yardım et

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatih atakur

New member
ben dalga geçmiyorumki adamda seçmiyorum merak ettiğimden sordum allah allah

oðuz bakar

New member
İNTERNETSİZ DE BİR ŞEY OLMUYOR

Fatiha okumak bile böyle .

Fatiha'nın anlamını yaşarsak Cennet'e gideriz inşaallah .

fatih atakur

New member
ben erkek diyilim allah allah ya sabır ya sabır allahım sen büyüksün allahım sen her şeye kadirsin senden başka ilah yoktur gücün her şeye yeter allahım sen mülk sahibisin allahım

oðuz bakar

New member
2 Defa Allah dediniz benim sâyemde , niye kızıyorsunuz ki . Hepsi de gaybî konular bunlar . Rabbimizin bildirmediği şeyleri fazla düşünmeyin diye tavsiyede bulunayım size .

Maide 101 : Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur'an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir.

102 : Sizden önce de bir toplum onları sormuş, sonra da bunları inkâr eder olmuştu.

fatih atakur

New member
bir müslüman namaz kılmayınca kafirmi oluyor

bir müslüman namaz kılmayınca kafirmi oluyor

bir müslüman namaz kılmayı bilmiyorsa ve namaz kılmıyorsa o kafirmi oluyor allah onu cennetemi atıcak cehennemi atıcak ben bu akşam namaz kılıcam o zaman allah bana bir sürü sevap yazarmı ne kadar yazar fatiha suresini okurken omzumdaki iki melek ve öbür melekler allaha benim için dua ediyorlarmı allah ne diyor omzumdaki iki meleğe ve diğer meleklerine ben secde ederken bu akşam allahla yakın konumamı geliyorum ben secde ederken kıblenin yönünü bilmiyorum namaz kılarken kıblenin yönünü bilmiyorum ailemde bilmiyor ben namaz kılmayı çok az biliyorum annemle kıldığım namazda fatiha suresini bilmediğim için ayetleri ve sureleri bilmediğim için okumadım ve öylece namazımı kıldım annemle o zaman allah bana sevap yazmış mıdır ve o namazım kabul olmuş mudur ben secde ederken allah ve omzumdaki iki melek ne yapmışlardır

fatih atakur

New member
ben bazen internet üzerinden sureleri ve ayetleri okuyorum

ben bazen internet üzerinden sureleri ve ayetleri okuyorum

ben bazen internet üzerinden sureleri ve ayetleri okuyorum ve allahın söylediklerini okuyorum sevgili peygamber efendimiz (s.a.v) dediklerini söylediklerini okuyorum o zaman allah bana sevap yazıyor mudur ne kadar yazıyordur

bekir

sadece bir kul
Yönetici
gerçekten tanrı ve tanrıçalar yaşamışmı göktekiler diyince ne anlamına geliyor melekler ve dört büyük melek hz.mikail hz. cebrail hz.azrail hz.israfil nerde yaşıyorlar onlar cenneti görüyorlarmı onlar cennete yaşıyorlarmı cennetliklere ne yapıcaklar cennetlikler allahı nasıl görücekler allah kendisini nasıl göstercek yedi kat gök ne demek yedi kat yer ne demek onlarda melekler ve dört büyük melek hz.mikail hz.azrail hz.cebrail hz.israfil yaşıyorlarmı melekler ve dört büyük melek allahı görüyorlarmı

Hayır Yasemin Kardeş

Tanrılar, tanrıçalar diye bir şey yoktur. En eskiden bu yana sadece O var. Yani Allah. O tek tanrıdır, tek ilahtır. Biz müslüman olanlar diyoruz ya... La ihahe illallah... Bu, Allah'tan başka tanrı yok demektir.

Meleklerin hayatı ve yaşantısı konusunda bizler pek bilgi sahibi değiliz. Ama onların varlığını biliyor ve inanıyoruz. Ve biliyoruz ki melekler sürekli, bıkmadan usanmadan Allah'a ibadet ediyorlar...

fatih atakur

New member
ben ben internet üzerinden okuyorum o zaman allah mutlu oluyor mudur eskidende okuyordum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
bir müslüman namaz kılmayı bilmiyorsa ve namaz kılmıyorsa o kafirmi oluyor allah onu cennetemi atıcak cehennemi atıcak ben bu akşam namaz kılıcam o zaman allah bana bir sürü sevap yazarmı ne kadar yazar fatiha suresini okurken omzumdaki iki melek ve öbür melekler allaha benim için dua ediyorlarmı allah ne diyor omzumdaki iki meleğe ve diğer meleklerine ben secde ederken bu akşam allahla yakın konumamı geliyorum ben secde ederken kıblenin yönünü bilmiyorum namaz kılarken kıblenin yönünü bilmiyorum ailemde bilmiyor ben namaz kılmayı çok az biliyorum annemle kıldığım namazda fatiha suresini bilmediğim için ayetleri ve sureleri bilmediğim için okumadım ve öylece namazımı kıldım annemle o zaman allah bana sevap yazmış mıdır ve o namazım kabul olmuş mudur ben secde ederken allah ve omzumdaki iki melek ne yapmışlardır

Hayır, kafir olmaz. Sadece günahkar olur. Kafir Allah'ı herhangi bir şekilde inkar edendir.

Sen Fatiha okurken ve namaz kılarken Kiramen Katibin melekleri senin yaptıklarına şahid oluyorlar ve bu nedenle Allah sana sevap yazıyor.

Sen namazda secde edince Allah meleklerine " bakın bu kulum beni biliyor ve bana secde ediyor " demiştir. En doğrusunu ise Allah bilir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Evet yazıyordur ama onun okunuşunu yanlış yazmışsın. La ilahe İllallah olacak kardeşim...

fatih atakur

New member
fatiha suresini okurken allah meleklerine ne diyor melekleri ve omzumdaki iki melek allaha ne diyorlar

fatih atakur

New member
benim melis diye bir arkadaşım var onun ailesi namaz kılmayı bilmiyor hiç namaz kılmıyorlar ramazan bayramlarında hiç oruç tutmuyorlar onlar günahkarmı oluyor onlar cennetemi gidicek cehennemi gidicek

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Onlar Allah'ın insanlara emrettiği, namaz, oruç gibi ibadetleri yapmadıkları için günahkar oluyorlar. Ama sonradan bu kılmadıkları namazları kılar ve tutmadıkları oruçları tutarlarsa Allah onları affeder inşaallah.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah meleklerine " bakın kulum beni andı" diyor, meleklerde "Rabbim biz de şahidiz" diyorlardır.

En doğrusunu Allah bilir.

fatih atakur

New member
bide melisin ailesi ve melis oruç tutmayı hiç önemsemiyorlar namaz kılmayıda önemsemiyorlar melisin ailesi ve melis kelimei-şahadet getirmiyorlar allah onlara ne kadar günah yazıyordur allah onları seviyor mudur onlar cennetemi giricekler cehennemi giricekler ben kelimei-şahadet getirirken allah bana hayır ve sevap yazıyor mudur ne kadar yazıyordur

fatih atakur

New member
melisi ve melisin ailesi allah seviyor mudur ne kadar seviyordur melisin ve melisin ailesinin bir sürü suçu ve günahımı var melisin ailesi ve melis namaz kılmayı bilmiyor o zaman allah onlara günah yazıyor mudur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt