Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

allahım banada yardım et

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

Tanyeri

Guest
Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp..
Kolay gelsin Bekir ağabey, sen hepimizden sabırlıya benziyorsun.

T

Tanyeri

Guest
'Yasemin Kardeşimizin Soruları' diye bir başlık açılsın bence, orda sorsun sorularını, görüntü kalabalığı olmamış olur, bence.

fatih atakur

New member
annem şöyle dedi bana namaz kılmamak günah diyildir dedi

annem şöyle dedi bana namaz kılmamak günah diyildir dedi

annem bana şimdi şöyle dedi namaz kılmamak günah diyildir senin kime suçun oldu namaz kılmayı bilmeyen insanlarda var o zaman onlarda günaha girerlerdi dedi gerçekten namaz kılmamak günah mıdır ben namaz kılmayı çok az biliyorum ya allah bana kızıyorsa ya cennete gidemezsem ne olucak benim halim:(:(:(:(:(:(:(

New member
Yasemin kardesim sen bu isi ALLAH RIZASI icin yapiyormusun? Allah in rizasini kazanmak hedefinmi? Eger oyleyse ozaman sen oku, dinle...teknolojiden yararlan!
Kac tane sevap yazilmis, yazilmamis onlari zamani gelince elbette ogrenirsin!!! Onlara bukadar kafa yorma bence, sadece ALLAH IN RIZASINI KAZANMAYA BAK.

T

Tanyeri

Guest
Annen yanlış biliyor, namaz kılmamak büyük günahlardandır.
Namazı bildiğin kadarı ile aksatmadan kılmaya çalış, zaman içerisinde de bilmediklerini öğrenmeye bak ve kılmaya devam et inşaAllah.
Namazlarımız ne kadar doğru bilemeyiz, korku ile ümit arasında yapmaya çalışırız kulluğumuzu, makbul olması içinde dua ederiz bir yandan.
Allah'ın emirlerini yerine getir, ümitle bekle, Cennet hiç kimsenin garantisi altında değil.
Allah merhametlilerin en merhametlisidir, yapılan zerre kadar iyiliği zayi etmez.
Günahını sadece bir yazarken, sevabını belki bin yazar.
Kızmıyordur sana merak etme, kızılacak birşey yapmış gibi görünmüyorsun.

New member
tşk ederim ben cennete gitmek istiyorum ben iyi kalpli temiz kalpli iyilik düşünen kin tutmayan kötülük düşünmeyen güleryüzlü yardımcı olmak için çabalayan allahın huzuruna çıkmak için uğraşan hayır ve sevap işlemek istiyen hayır ve sevap işleyen masum saf ürkek korkak imanlı iyi kalpli yürekli iyi bir insanım

Selamunaleykum,
Bizlerin bu niyet, duygularimizi insanlara ispatlama gibi bir mecburiyetimiz yok zaten kardes... Eger sen bu yazdiklarinda samimi isen ve niyetin Allah rizasini kazanmak ise! Merak etme Allah bu guzel niyetini karsiliksiz birakmaz.

fatih atakur

New member
ben bir kere namaz kıldım ama fatiha suresini bilmediğim için söylemedim o zaman allah benim namazımı kabul etmiş midir bana amel yazmış mıdır bana sevap yazmış mıdır şu anda ağlıyorum ya allah namazımı kabul etmemişse ya allah bana kızıyorsa

ayyþe

New member
Yasemin kardesim sen bu isi ALLAH RIZASI icin yapiyormusun? Allah in rizasini kazanmak hedefinmi? Eger oyleyse ozaman sen oku, dinle...teknolojiden yararlan!
Kac tane sevap yazilmis, yazilmamis onlari zamani gelince elbette ogrenirsin!!! Onlara bukadar kafa yorma bence, sadece ALLAH IN RIZASINI KAZANMAYA BAK.

bencede ;)
sevaba göre mi hareket edeceksin?olmazki...
ne kadar sevap yazıldığını bilemeyeceğimiz için sen bu konu üzerinde düşünme bu kadar bence yaptıkların kur'an ve sünnet ile örtüşüyorsa Allah mutlaka karşılığını verir.

fatih atakur

New member
inş kabul olmuştur allah bana amel hayır ve sevap yazmış mıdır o namazımı kabul etmiş midir

New member
ben bir kere namaz kıldım ama fatiha suresini bilmediğim için söylemedim o zaman allah benim namazımı kabul etmiş midir bana amel yazmış mıdır bana sevap yazmış mıdır şu anda ağlıyorum ya allah namazımı kabul etmemişse ya allah bana kızıyorsa

Selamunaleykum,
Bekir kardesimiz cevabi vermisti yukarda, ama ben tekrarliyayim

--> Sen Fatiha okurken ve namaz kılarken Kiramen Katibin melekleri senin yaptıklarına şahid oluyorlar ve bu nedenle Allah sana sevap yazıyor.

Sen namazda secde edince Allah meleklerine " bakın bu kulum beni biliyor ve bana secde ediyor " demiştir. En doğrusunu ise Allah bilir.

Yani fatiha suresini bilmeyipte namazda okumamak sevap yazilmasina engel degildir bildigim kadariyla... Ama bu konuda bilincli olmak lazim. Fatiha duasini bir an once ogrenmeye calismalisin! Sen fatihanin sart oldugunun bilincindesin, bu yuzdende ogrenip namazlarini tam olarak kilman gerekir!!!
Aglamak rahatlatir, ama aglamaktan haric bu vaktini mesela fatiha suresini ogrenmek icin gecirebilirsin ;)

fatih atakur

New member
ok tşk ederim ama allah beni seviyor mudur şu anda bana sevap yazıyor mudur ben ağlarken

New member
güzel kardeşim sana şunu diyeyim:
Allah için yaptığın herşeyden sevap kazanırsın ,içtğin sudan bile gerisini sen düşün...
en önemliside yaptığın şeyleri sevap kazanmak için felan değil sadece Allah için yapmalısın!!!

Isin puf noktasi burasi zaten.... Yasemin kardesimiz bunu iyi idrak etmeli bence! Kafasina cok fazla soru var ve bunlarin hepsine teker teker kafayi takiyorsa, ayse kardesimizin yazdigi sey tamda sorularinin cevabi!!!

New member
ok tşk ederim ama allah beni seviyor mudur şu anda bana sevap yazıyor mudur ben ağlarken

Allah in razsini kazanip kazanmadigin dusuncesinin olmasi bile belki binlerce sevap kazandiriyordur... Orasini Allah bilir!
Biz niyetinizi bilemeyiz, niyetiniz Allah tarafindan cok iyi bilinir. O yuzden sizin niyetiniz herseyi Allah in rizasini kazanmak icin yapmak olsun!
Allah yardimciniz olsun...Allah sizi dogru yolda yuruyenlerden eylesin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt