Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir erkeğin çok eş alması...

Bir erkeğin çok eş alması...

• Doğru değildir...

Kullanılan: 2 66.7%
  • Birden fazla eş ile evlenmesi uygundur...

Kullanılan: 1 33.3%
  • Gerekmediği sürece yanlız bir eş seçilmeli...

Kullanılan: 1 33.3%
  • Gerekliğine bakılmaksızın birden fazla eş olabilir....

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararsızım....

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
M

muhik

Guest
delüüüüüüüü etmeyin adamı

delüüüüüüüü etmeyin adamı

:mad: :mad: :mad: ya Allah aşkına islamın kaçta kaçına uyuyorsunuzda böyle çok şartlara bağlı olan birşeyi kullanıyorsunuz söylermisiniz.demekki islamıda kendi emellerimize alet ediyoruz maalesef. tek eşliliğin nesi kötü delüüüüüüüüüü etmeyin adamı.ha bu arada birden fazla kuması olanlar bana başvursun eşlerine yüklüce bir köteğim var.

talha_

New member
Yapma kardeş, erkekler kıskanç olmaz mı?

Bu biraz insanlık icabı oluyor.

NİSA SURESİ
34-
....
Eşler birbirine örtüdür ayeti de vardı ancak bulamadım. İnşallah ilerde yazılır. Bilen kardeş varsa yazsın inşallah. :)

Sizlere hayırlı geceler.

s.a..yıldız kardesim o ayet est.... "....libasun hünne libas" diye bitiodu ama hangi sure bilemedim..inşallah bulacağim..selametle

abrec

New member
:mad: :mad: :mad: ya Allah aşkına islamın kaçta kaçına uyuyorsunuzda böyle çok şartlara bağlı olan birşeyi kullanıyorsunuz söylermisiniz.demekki islamıda kendi emellerimize alet ediyoruz maalesef. tek eşliliğin nesi kötü delüüüüüüüüüü etmeyin adamı.ha bu arada birden fazla kuması olanlar bana başvursun eşlerine yüklüce bir köteğim var.

kime kızdığını anlamadım
ben baştada söyledim ben zengin bir adamda olsam almam diye

konu bizim uyup uymamamız değil olabilirliği olamayabilirliği

kime kızdığın belli aslındada neyse..

abrec

New member
kardeşim ayrıca kimsseye bu yüzden kötek mötek atamassın nasıl bir inanç bu ama bende kızmaya başladım işinize gelmiyorsa inanmayın
ister uygula ister uygulama şartu şurtu konuşulur o ayrı sen 4 tane kadın alan adama kanunen kötek vurabilirsin ama dini açıdan kötek falan vurmaya hakkın yok.
kitapda açık açık yazıyor bence sen dini kendi emellerine alet ediyorsun biz olmayan bir şeyide iddaa etmiyoruz.

M

muhik

Guest
delüüüü etmeyin adamın ashabını bozmayın o kadar

delüüüü etmeyin adamın ashabını bozmayın o kadar

:mad: :4_2_200v: istediğime kötek atarım ama birden fazla karısı olanalar hele şöyle bi sıraya dizlsinler bakiiim onlara kötek geliyooooooooooo!!!!!!!!!!!!hazırmısınız dinimi ben daha iyi bilirim hayırdır savaşmı çıktıda kadınlar dul kaldıda çocuklar yetim mi kaldı siz hanginiz çirkin bir kadını sırf dul kalmış diye alırsınız bana mı annatacaksıznı bu hikayeleri kardiiişiiimmm ben yutmam siz nefsizniz için alıyonuz DİNİ ALET ETMEYİNNNNN!!!!!!!!

abrec

New member
bak sevgili kardeşim sen benim yazdıklarımı okumuyorsun herhalde
sanki ben 4 kadın alacamda sizden izacet alıyorum.
bende tek eşli yaşarım diyorum.
beni sapık yaptınız valla helal olsun size ben çok eşliliğin islamda olduğunu söylüyorum.
şartı şurtu vardır tabii.
do you understand.

peki evlimisin bekarmısın bilmiyorum misal kocan eve geldi yanında 2 ıraklı hatun dediki bunların kocaları savaşta ölmüş ben bunlarla evlenecem o zaman kabul edermisim

bence etmezsin...
sence.....edermisin

abrec

New member
e ne oldu ne savaşda kabul ediyon ne barışda

nasıl olcak bu iş bence nefsimize göre karar vermeyelim dini konularda

() dediği olur.

abrec

New member
kabul etmek zorundasın demiyorum ama bu işler
öyle erkeğinde bayanında keyfine göre değildir,

M

muhik

Guest
kabul etmek zorundasın demiyorum ama bu işler
öyle erkeğinde bayanında keyfine göre değildir,

ne dedim bunlar tırı vırı şeyler dinimizin bu konuda çok şartı var sen geç bunları heyyyy aslolan birşey varsada bir gerçek benim üstüme kuma gelemez o kadar nokta bu konu kapanmıştır sen beni daha tanımıyorsun

abrec

New member
sanki bütün şartlar bir araya gelse kabul edecen

M

muhik

Guest
sanki bütün şartlar bir araya gelse kabul edecen

bütün kadınlar için geçerli birşey söylenmiş ama safinaz bütün bayanlara benzemez ddiğin gibi kabul etmem bu dünyaya bir daha benim gbisi gelmez kaç tane safinaz bu dünyada.sen hala kalkmış neden sözediyorsun ohooooo

abrec

New member
sen neymişin be safinaz

doğrudur..

..:naz:..

New member
inanırmısınız yazmak yerine sizin karşılıklı yazışmalarınızı okumak daha keyifli
hakkaten ya sen neymişsin safinaz

abrec

New member
ben korktum zaten safinazdan ne derse eyvallah...

abrec

New member
neymiş o öyle kuma falan yakarım lan adamı

..:naz:..

New member
safinaz hanım kuma olayını bizde onaylamıyoruz ama senin gibi ciğerde sökmüyoruz walla büyük konuşuyon hayırlısı bakalım
ya bu arada sen kimsin?
bayadır asıyon kesiyon da merak ettim

abrec

New member
yok ben istemem zaten isyteyene mani olmayalım dedim ben sadece

ama bundan sonra...ok.ne dersen ok.

yorulldum senle tartışmaktan.

ayrıcada korktum bir kere

Z

zeynep_hearty

Guest
187- Oruç tuttuğunuz günlerin gecelerinde eşlerinize yaklaşmak size helâl kılındı. Onlar sizin, siz de onların örtüsü, elbisesisiniz. Allah sizin nefisleriniz tarafından aldatıldığınızı biliyordu, bunun için tevbelerinizi kabul, sizleri de affetti. Şimdi artık eşlerinize serbestçe yaklaşın ve Allah'ın size yazmış olduğunu arayın, isteyin.

Tanyeri ağarıp siyah ipliği beyaz iplikten ayırdedinceye kadar yiyin, için. Sonra orucu geceye kadar sürdürün. Mescidlerde itikâfa girdiğinizde eşlerinize yaklaşmayın. Bunlar Allah'ın çizdiği sınırlardır, onlara yaklaşmayın. Allah, ayetlerini insanlara böyle açık açık anlatıyor ki, yasaklardan sakınabilsinler.(Bakara 187)
selam ve dua ile...

Üst Alt