Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an dan Hüküm Çıkarabilenlere Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

radikal

New member
"Sizden, sözü saklayan da açıklayan da geceye sığınıp gizlenen de gündüz yol alan da onun için birdir" (Rad: 10)

Bu gerçeğe rağmen; ayeti eğip bükerek, istediğiniz anlam ve manaya büründürmeye çalışmak yerine, ayetin verdiği hüküm ile amel etmek daha kolay değilmi bergüzar hanım. Gerçi "uzman" unvanı ile anıldığınız forum sitenizde bunlardan daha dehşetli yazılarınızı ve küfürlerinizi de okudum son zamanlarda, fırsat buldukça. Hani şu hanifliğinizi tescillendirme gayretinde olduğunuz forumda.

Yani bir ayet ancak bu kadar saptırılabilinir. Kusura bakmayın ama bu dehşet becerinizi alkışlayamayacağım.

Sizin karşınızda fikir yürüten insanlar, Allah (cc) hakkı için hakk olanı söylüyor. Hemde sizin gibi eğip bükme ihtiyacı hissetmeden.

Demek makyaj ayeti de var Kur'an'da; öyle mi ? PES!

berguzar

New member
Sevgili radikalislam:

gerçi "uzman" unvanı ile anıldığınız forum sitenizde bunlardan daha dehşetli yazılarınızı ve küfürlerinizi de okudum son zamanlarda

demişsiniz. Bana bunları ispatlamak zorundasınız. Zira ben kimseye küfür etmem, ama birini sevmediğim tarzda cümlelerim o kişiye küfür olarak algılanıyorsa bu da sizin bakışınızdır diyorum ancak...

Ve yine soruyorum, Maide 6 daki hüküm yetersizmidir abdest konusunda.....

Hepiniz Allaha emanet olasınız....

K

kuranyeter

Guest
selam bergüzar
sen abdest ayetini eğip bükme dikkat et ALLAHIN ayetini ne eksilt nede fazlalaştır,yukarda arkadaşın biri sana ayetleri eğip büktüğünü söylüyor.sakın kuran ayetinin dışında bir abdest alma ,bu ALLAHA güvensizlik olur.yukardaki arkadaş senin yaptığın hatayı söylüyor bu senin iyiliğin içindir sakın ha abdesti değiştirme.
bu uyarıları dikkate al.

radikal islam yazdı
sizin karşınızda fikir yürüten insanlar, Allah (cc) hakkı için hakk olanı söylüyor. hemde sizin gibi eğip bükme ihtiyacı hissetmeden.
bak ne kadar güzel bir uyarı bu uyarıya göre sen şimdi abdesti nasıl alacağını anla

selam

aklın fikrin almazoldu,
gözlerinde görmez oldu,
sen senide bilmez oldun,
utanmadan çıkmış birde konuşuyor.

h.kaymak

bekir

sadece bir kul
Yönetici
selam bergüzar
sen abdest ayetini eğip bükme dikkat et ALLAHIN ayetini ne eksilt nede fazlalaştır,yukarda arkadaşın biri sana ayetleri eğip büktüğünü söylüyor.sakın kuran ayetinin dışında bir abdest alma ,bu ALLAHA güvensizlik olur.yukardaki arkadaş senin yaptığın hatayı söylüyor bu senin iyiliğin içindir sakın ha abdesti değiştirme.
bu uyarıları dikkate al.

selam

aklın fikrin almazoldu,
gözlerinde görmez oldu,
sen senide bilmez oldun,

h.kaymak

sayın kuranyeter

istihza yapmayın. eğer varsa bir yorumunuz, onu yazın. Bu konunun istihza edilecek bir tarafı yok!

K

kuranyeter

Guest
sayın kuranyeter

istihza yapmayın. eğer varsa bir yorumunuz, onu yazın. Bu konunun istihza edilecek bir tarafı yok!
selam
burda istihza yaptığımı düşünmüyorum,ayetleri eğip bükme ile ilgili,olarak yorum yapıyorum burda amaç ayetleri kim eğiyor kim büküyor onu görmek örnek olarakta abdest ayetini vermemin sebebide bunu anlamayan bir kişi kuranın diğer ayetlerini hiç anlayamaz en açık ayet bu [şahsi görüşüm]ama nedense konu burya gelene kadar hiç sorun çıkmıyor ne zaman abdest ayetini ortaya koyunca hep sorun yada uyarı geliyor bende bunu anlamıyorum.

selam ve dua ile

radikal

New member
Bana bunları ispatlamak zorundasınız. Zira ben kimseye küfür etmem, ama birini sevmediğim tarzda cümlelerim o kişiye küfür olarak algılanıyorsa bu da sizin bakışınızdır diyorum ancak...
Sizin kendi sözlerinizi, size mi ispatlayacağım. Ne saçma bir mantık. Ne yazdığınızı bilmiyormusunuz yoksa. İspatı çok kolay haımefendi, çok kolay ama burada mümkün değil. Çünkü forumun genel kuralları içerisinde link verme eğer uygun olsaydı size kendi hanif sitenizde yazdıklarınızı yine size ispatlardım. Ama siz, bir koşu o sayafaya giderseniz, dikkatli bakın orada "bergüzar" nicki ile yazılanları okuyun! İspat mı? Daha alası düşünülemez bile!

Gelelim sana hilkat kardeş!

yukarda arkadaşın biri sana ayetleri eğip büktüğünü söylüyor.sakın kuran ayetinin dışında bir abdest alma ,bu ALLAHA güvensizlik olur.yukardaki arkadaş senin yaptığın hatayı söylüyor bu senin iyiliğin içindir sakın ha abdesti değiştirme.
bu uyarıları dikkate al...

aklın fikrin almazoldu,
gözlerinde görmez oldu,
sen senide bilmez oldun,
Ne zamandır dörtlük yazar oldun,
Kur'an ayetleri ile azar oldun,
Nefsinin gemlerini vermişsin şeytan eline,
Baktığın gözler şaşılaşmış, hakkı bile görmez oldun.

Utanmazmıyım bilinmez, bilenler tanır,
Bana cevap yazman için, besleneceğin fırın çarşıdadır,
Otur edebin ile oturduğun yerde, bakan adam sansın
Radikalin serttir dili, istediği gibi kaşır!

Mademki edebiyata sardın merak,
Seninkisi kel başa şimşir tarak!
Benimle muhatap olmak istersen, önce git aynaya bak,
Ordan burdan aparmadan, kendi kaleminle yazmaya bak!

radikalislam.

K

kuranyeter

Guest
Sizin kendi sözlerinizi, size mi ispatlayacağım. Ne saçma bir mantık. Ne yazdığınızı bilmiyormusunuz yoksa. İspatı çok kolay haımefendi, çok kolay ama burada mümkün değil. Çünkü forumun genel kuralları içerisinde link verme eğer uygun olsaydı size kendi hanif sitenizde yazdıklarınızı yine size ispatlardım. Ama siz, bir koşu o sayafaya giderseniz, dikkatli bakın orada "bergüzar" nicki ile yazılanları okuyun! İspat mı? Daha alası düşünülemez bile!

Gelelim sana hilkat kardeş!

Ne zamandır dörtlük yazar oldun,
Kur'an ayetleri ile azar oldun,
Nefsinin gemlerini vermişsin şeytan eline,
Baktığın gözler şaşılaşmış, hakkı bile görmez oldun.

Utanmazmıyım bilinmez, bilenler tanır,
Bana cevap yazman için, besleneceğin fırın çarşıdadır,
Otur edebin ile oturduğun yerde, bakan adam sansın
Radikalin serttir dili, istediği gibi kaşır!

Mademki edebiyata sardın merak,
Seninkisi kel başa şimşir tarak!
Benimle muhatap olmak istersen, önce git aynaya bak,
Ordan burdan aparmadan, kendi kaleminle yazmaya bak!

radikalislam.

selam
nedense içinden çıkamadığınız konular olunca siz ve sizin gibi düşünen arkadaşlar hemen kıvırmaya yada yazdığımız yazıları silmeye başlıyorsunuz.
konu abdest olunca sizin atalarınızın yanlışının ortaya çıkması sizi sıkıntıya sokuyor kuyruk acısı çekmeye başlıyorsunuz.

biz ALLAHIN arzdaki eli olan kurana sarılmışız.ne radikaller ne siyasal ne kökten dinciler nede ılımlı geçinenler bıze sıkıntı yada hüzün veremezler.biz üzülmeyiz bunu garantisini ALLAH VERİYOR.diliniz eliniz ne kadar sert olursa olsun,biz burdayız ve boş bulduğunuz bu meydanda artık yanlız ALLAHI hakem tutanlar hep olucak.

30 Şu bir gerçek ki, "Rabbimiz Allah'tır!" deyip sonra hiç şaşmadan yol alanlar üzerine, melekler ha bire iner de şöyle derler: "Korkmayın, üzülmeyin! Size vaat edilen cennetle sevinin."

Fussilet 31
31 "Biz sizin, dünya hayatında da âhirette de dostlarınızız. Cennette sizin için nefislerinizin arzuladığı her şey var. Orada sizin için istediğiniz her şey var.

Fussilet 32
32 "Gafûr ve Rahîm Allah'tan bir ikram olarak..."

selam hudaya tabi olanlara.

K

kuranyeter

Guest
selam radikal islam

şiir gerçekten güzel ağzına eline sağlık samimi olarak söylüyorum güzel.

selam hudaya tabi oanlara

K

kuranyeter

Guest
Meydan boş değildir, endişeniz olmasın. Bilakis fazlaca rahat kullanılır oldu.

selam.
hiç bir endişemiz yok biz dahada rahat olucağız inşaallah,bizim tek bir amacımız var en güzel şekilde ALLAHIN kıtabını uygulayıp,müslüman olarak can vermek istiyoruz.ama ALLAHIN kitabına ve onun resulune iftira atanlara [okuyucuyu tenzih ederim]en güzel şekilde kuranla cihat etmekte boynumuzun borcudur.

furkan 52

Artık inkârcılara boyun eğme, onlara karşı Kur'an ile zorlu bir cihat aç.
TEFSARAPÇA M

berguzar

New member
Sevgili Mekselina:

Aynı ifadelerle cevap verince benim mesajımı silmek adaletle ne kadar bağdaşıyor, radikal islam istediğim gibi kaşırım demiş, onun kaşıma hakkı var, hatta sizinde, bizim yok öyle mi....

berguzar

New member
kelime oyunu öyle mi.
Bravo size, burası fikir ve bilgi paylaşımının olduğu bir forum sitesi mi, yoksa birilerinin hadis diye dayattığı sayfalarca yazı asıp, arkasından gelenlerinden aaaa ne güzel bir çalışma eline sağlık vs şak şak diye alkışladıkları sıkıştırılmış bir site mi, hangisi?

Mücahid

New member
Bergüzar hanım sizin kriterlerinize uymayan bi sıkıştırılmış ortamda bulunmak hayli stress sebebi olmuş sanırım.Gerek yok bu kadar darlanmaya.Rahmana emanetsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt