Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yeni gelenler...HOŞGELDİNİZ!

Mete Metin

New member
Esenlikler;Ne bu ya 50 karekter diyorda yazdirmiyor bana,Düzelt sunu Bekir...

K

kompLeks

Guest
sayın bekir;

yazmamı dileyerek doğrusu beni şaşırttınız. yazılarımdan rahatsız olduğunuzu düşünüyordum. en azından bu sitede yazılarımdan rahatsız olan bir kesim olduğunu ve saygı duymadıklarını biliyorum. kimse saygı duysun ya da yazılarımı beğensin diye de yazmıyorum zaten. rahatsız olduğum bazı düşünceleri bir nebze olsun belki yumuşatabilirim diye ya da rahatsız olmamayı belki öğrenebilirim diye yazıyorum. kendimle çevrem arasında bir denge kurmaya çalışıyorum. bunu biraz zıt görüşleri anlamaya çalışarak ve kendim anlaşılmaya çalışarak yapmaya çalışıyorum.ama bu konuda başarısız olduğumu düşünüyorum. bunlar çok uzun konular. tartış tartış bitmez. insanlar ömrünü veriyor, yine de sorular bitmiyor. belki de sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama çok uzun süre yazamayacağım. vakit buldukça yazmaya çalışacağım ama çok fazla vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. açıkçası değişebileceğimi de sanmıyorum. belki hafızamı kaybedersem, beynimdeki sorular silinirse ve mantık yürütme sistemim değişirse ozaman değişebilirim. ama şuanki aklım ve mantık sistemim buna imkan vermez. biraz düşününce insan, hiç kimsenin değişebileceğine inanmıyor. hele hele belli bi yaştan sonra çok zor. belki dışarıdan bakıldığında ameli boyutta algılanışı değişir. ama düşencelerinin değişebileceğini sanmıyorum. bakalım, zaman bize ne gösterecek...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
sayın bekir;

yazmamı dileyerek doğrusu beni şaşırttınız. yazılarımdan rahatsız olduğunuzu düşünüyordum.

Biz; inancımız aşağılanmadığı ve hakaret edilmediği müddetçe Allah'ın kullarından rahatsız olmayız. Siz de bir insansınız, nefsimden aşağısı yok, siz belki yarın Allah nezdinde çok aziz bir insan olacaksınız veya öylesiniz. Her insan Allah'ın kulu olmakla şereflidir, bizim davamız Allah'a hizmettir, nefsimize değil. Eğer bu fikre aykırı davrandığımız oluyorsa da bu bizdendir, İslamdan değil.

en azından bu sitede yazılarımdan rahatsız olan bir kesim olduğunu ve saygı duymadıklarını biliyorum. kimse saygı duysun ya da yazılarımı beğensin diye de yazmıyorum zaten. rahatsız olduğum bazı düşünceleri bir nebze olsun belki yumuşatabilirim diye ya da rahatsız olmamayı belki öğrenebilirim diye yazıyorum. kendimle çevrem arasında bir denge kurmaya çalışıyorum. bunu biraz zıt görüşleri anlamaya çalışarak ve kendim anlaşılmaya çalışarak yapmaya çalışıyorum.ama bu konuda başarısız olduğumu düşünüyorum. bunlar çok uzun konular. tartış tartış bitmez. insanlar ömrünü veriyor, yine de sorular bitmiyor.

Hepimizin kusurları olabilir. Sizden rahatsız olduğunu düşündüğünüz kişiler de sizin gibi düşünüyor olabilir.
Esasen hep bir Baba'nın çocuklarıyoz. Emin olun ki, İslam, insanlar arasında düşmanlığı, kini, nefreti, yobazlığı, enaniyeti, asabiyeleri emretmiyor. Eğer bir kusur varsa, İslam'ı temsil etmeye çalışanlar, temsil ettikleri zan edenler ve temsil edenlerdedir kabahat, İslam'da zerre kusur yok.

belki de sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama çok uzun süre yazamayacağım. vakit buldukça yazmaya çalışacağım ama çok fazla vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. açıkçası değişebileceğimi de sanmıyorum. belki hafızamı kaybedersem, beynimdeki sorular silinirse ve mantık yürütme sistemim değişirse ozaman değişebilirim. ama şuanki aklım ve mantık sistemim buna imkan vermez. biraz düşününce insan, hiç kimsenin değişebileceğine inanmıyor. hele hele belli bi yaştan sonra çok zor. belki dışarıdan bakıldığında ameli boyutta algılanışı değişir. ama düşencelerinin değişebileceğini sanmıyorum. bakalım, zaman bize ne gösterecek...

Ben size duacıyım, Allah size İslam üzere hidayet versin inşaallah. Bu ikimizin de zaferi olur.

Eğer yazabilirseniz mennun olacağız. Zira sizin gibi deist bulmak çok zor, emin olun çok zor. Bunu forumda ki deist ve ateist yazıları okursanız anlarsınız.

Son düzenleme:
A

adam

Guest
Radikal abiyi sormuşsun ya, ben de soruyorum ne yapar ki? Değiştirmiş numarasını haberde etmedi. Aramızda kalsın abi bence tam bir kılıbık ;)

Radikal, Mehmet sana kılıbık dedi... :)

Hem gördü, hem okudu, yanında kalabalık bir grup vardı foruma giremedi. Şuan bizim burada yan odada. mhmt'e selamı varmış, "bizi ayna kılan Rabbime sonsuz hamd olsun " şükrünü yapıyormuş, aynen böyle dememi istedi. Bekir kardeşime ve metin mete'ye de kalbi selamlarımı ilet dedi. Allahhh! var ya, yandı ortalık :):):)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hem gördü, hem okudu, yanında kalabalık bir grup vardı foruma giremedi. Şuan bizim burada yan odada. mhmt'e selamı varmış, "bizi ayna kılan Rabbime sonsuz hamd olsun " şükrünü yapıyormuş, aynen böyle dememi istedi. Bekir kardeşime ve metin mete'ye de kalbi selamlarımı ilet dedi. Allahhh! var ya, yandı ortalık :):):)

Vay, vay, vayyy, sadece ortalık yansa keşke, yandınız siz ki hem nasıl. Bunların hesabı sorulmaz mı ey Allah'ın kulları? Ben burada yetim gib, siz orda kol kola... Hem "adam", ne iş, sen?.. "radikal", hı, hesap verin bakalım...

A

adam

Guest
Abi, o benim canımdır, abimdir, hocamdır, hambalımdır (O'nun söylemi), O benim sebebimdir. Uzun zamandır çağırıyorduk, nihayet lütfetti yanımıza misafirliğimize geldi. Adana'dan yeni döndü. Buradan İstanbula geçecek. Çok selamı var, keyf edeceğiz bu gece. Yakın bir zamanda Ankara ve arkasından senin yanına da uğrayacakmış. Selamları var, size samimi ve kalbi hürmetlerini iletmemi istedi.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Abi, o benim canımdır, abimdir, hocamdır, hambalımdır (O'nun söylemi), O benim sebebimdir. Uzun zamandır çağırıyorduk, nihayet lütfetti yanımıza misafirliğimize geldi. Adana'dan yeni döndü. Buradan İstanbula geçecek. Çok selamı var, keyf edeceğiz bu gece. Yakın bir zamanda Ankara ve arkasından senin yanına da uğrayacakmış. Selamları var, size samimi ve kalbi hürmetlerini iletmemi istedi.

Çok sevindim, bir hoş oldum...

Bilmukabele. Gönderen, getiren var olsun, şeref verir, şeref verirsiniz, baş ile göz üzerine.

radikal

New member
Selamın aleyküm Bekir kardeşim,
Muhabbet Rabbimizin bizleri işaretlediği ve birbirine bağladığı ipidir. Allah'ın (Celle celaluhu) bu ipine sarılan, inşaallah birbirinden ayrılmaz. Ayrılmayanlara selam olsun.
Senin selamını almak da bize şeref verdi her daim. Allah (Celle Celaluhu) razı olsun.

mavigece

New member
50 mesaja tamamlamak için sürekli mesaj yazmam gerekiyo sanırım..

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz :)

K

kompLeks

Guest
tekrar yazabildiğime göre cezam bitmiş demektir. hoş bulduk ozaman. cezam bitti ama kendi açtığım konu kapatıldığı için yazamıyorum. takip ettiğim kadarıyla sayın adam signatürünü ''gerçekler acıdır'' olarak değiştirdikten bir süre sonra forumdan ayrılmış veya silinmiş, misafir olarak gözüküyor artık. bu demek oluyor ki yazılarıma cevap yazamayacak artık.

şunu açıkça söylemek istiyorum ki. bana hakaret eden kullanıcılar ilk önce uyarı alıyorlar ondan sonra gerek görülürse ceza alıyorlar. ben hiç uyarı almadım direk ceza aldım. okuyucular bunu görmüşlerdir ve takip edenler bilir, ben kimseye düşüncelerinden dolayı hakaret etmem.

ben her düşünceden insanla münazara ediyorum. hristiyanla da münazara ediyorum. çoğu şeyi okuyarak değil de tartışarak öğrenebileceğimi biliyorum. çünkü kitaplarda herşey yazmıyor. aynı kitabı okuyup farklı düşünen insanlar çok. bunları da okuyarak değil ancak konuşarak, münazara ederek öğrenebilirim.

saygılar

bekir

sadece bir kul
Yönetici
tekrar yazabildiğime göre cezam bitmiş demektir. hoş bulduk ozaman. cezam bitti ama kendi açtığım konu kapatıldığı için yazamıyorum.
ben her düşünceden insanla münazara ediyorum. hristiyanla da münazara ediyorum. çoğu şeyi okuyarak değil de tartışarak öğrenebileceğimi biliyorum. çünkü kitaplarda herşey yazmıyor. aynı kitabı okuyup farklı düşünen insanlar çok. bunları da okuyarak değil ancak konuşarak, münazara ederek öğrenebilirim.

saygılar

Konu siz olmadığınız için kapatıldı. Şimdi açık artık. Yazabilirsiniz. Kuralları biliyorsunuz.

K

kompLeks

Guest
teşekkür ederim sayın bekir; kuralları okudum. kurallar ile ilgili bir kaç sorum olacak:

1) en son da kurallar değişebilir diyor ve kuralların değiştiğinden haberim yoktu gibi bir mazeret kabul edilmiyor. peki kurallar değişirse, değiştiği andan itibaren mi geçerli yoksa geçmişe yürütülebilir mi?

2) ceza almadan önce uyarı alıyor muyum? yani bana hatamı düzeltmem için bir fırsat verilecek mi yoksa, ilk hatada infaz mı edileceğim.

3) ceza aldığım zaman moderatörlere veya adminlere özel mesaj gönderebiliyor muyum? cezamı bu anlamda münazara edebiliyor muyum? ve cezamın süresi ne kadar sürüyor?

K

kompLeks

Guest
şunu da sormak istiyorum:

ceza sebebim olarak ''Sebep: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum'' yazıyor. bunu biraz açar mısınız? benim deist olmam kur'ana ve sünnete aykırı mı? bu tür bir konu açmam aykırı bir tutum mu yani? tam olarak neyin aykırı olup olmadığını anlamadım, biraz açar mısınız?

Üst Alt