Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yeni gelenler...HOŞGELDİNİZ!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
şunu da sormak istiyorum:

ceza sebebim olarak ''Sebep: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum'' yazıyor. bunu biraz açar mısınız? benim deist olmam kur'ana ve sünnete aykırı mı? bu tür bir konu açmam aykırı bir tutum mu yani? tam olarak neyin aykırı olup olmadığını anlamadım, biraz açar mısınız?

http://www.islamforum.net/f27/ceza-...i-ihlal-kurana-ve-sunnete-aykiri-tutum-27826/

Ceza sebebiniz açıkça yazılmış sayın kompLeks, yukarıda ki linkten tekrar okuyabilirsiniz.

K

kompLeks

Guest
sayın bekir;

5 yaşındaki bir çocuk gibi durmadan soru soruyorum. sorularımla bunalttıysam üzgünüm ama sormadan da öğrenemiyorum. yani şunu yapmamam gerekiyor: kur'anda bana mantıksız ya da saçma gelen birşey varsa bunu dile getirmemem ve açıkça ifade etmemem gerekiyor. bunu dile getirirsem veya açıkça ifade edersem uyarı almadan ceza alıyorum. ama deist olmam ve inancımın gerektirdiği düşünceleri yazmamda herhangi bir sakınca yok. doğru mu anladım acaba?

ayrıca bir iki soru daha sormuştum ama onlar gözünüzden kaçtı sanırım...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
sayın kompLeks

burası İslami bir platform. Burada İslam'ın varlığı tartışılmaz. Eğer bunu tartışmış olsaydık adı İslamForum olmazdı zaten. Eğer siz Kur'an dan anlamadığınız bir/bir çok ayeti, hadisi, kuralı sorarsanız; nedenini, niçinini, nasılını sorarsanız, bu konuda müteala, münazara yapılır. Ama siz bu kadar çok insanın inandığına saçma, mantıksız derseniz bu hakaret olur. Yani, her itirazın bir edebi, bir de edebi olmayan şekli vardır. Eğer edebi dairesinde olursa itirazlar, sorular, anlaşılır ki anlamamış, anlamak istiyor yada irdeliyor. Yok, bu itiraz ve sorular edebi dairesinde olmaz ise, kasıt aranır, hakaret sayılır.

Kurallar gayet açık. Kur'an a ve sünnete muhalefet yok ama müteala var. Yani varlığı konusunu tartışmak istemiyoruz ama neden, niçin, nasıl? bunları konuşalım. Adilmidir, manalı ve mantıklımıdır, konuşalım ama dediğim gibi edebi ile... Muradınız bilmediklerinizi, merak ettiklerinizi, anlayamadıklarınız çözmek ise hiç mesele yok ama muradınız kendi inançsızlığınızı burada haklı çıkarmaya çalışmak ise, burası orası değil.

raþid

New member
Selamın aleyküm,
hayır ve muhabbet ile paylaşımlarda bulunmaya geldim. Güzel ve faydalı fikirlerinizden istifade etmek isterim.

K

kompLeks

Guest
sayın kompLeks

burası İslami bir platform. Burada İslam'ın varlığı tartışılmaz. Eğer bunu tartışmış olsaydık adı İslamForum olmazdı zaten. Eğer siz Kur'an dan anlamadığınız bir/bir çok ayeti, hadisi, kuralı sorarsanız; nedenini, niçinini, nasılını sorarsanız, bu konuda müteala, münazara yapılır. Ama siz bu kadar çok insanın inandığına saçma, mantıksız derseniz bu hakaret olur. Yani, her itirazın bir edebi, bir de edebi olmayan şekli vardır. Eğer edebi dairesinde olursa itirazlar, sorular, anlaşılır ki anlamamış, anlamak istiyor yada irdeliyor. Yok, bu itiraz ve sorular edebi dairesinde olmaz ise, kasıt aranır, hakaret sayılır.

Kurallar gayet açık. Kur'an a ve sünnete muhalefet yok ama müteala var. Yani varlığı konusunu tartışmak istemiyoruz ama neden, niçin, nasıl? bunları konuşalım. Adilmidir, manalı ve mantıklımıdır, konuşalım ama dediğim gibi edebi ile... Muradınız bilmediklerinizi, merak ettiklerinizi, anlayamadıklarınız çözmek ise hiç mesele yok ama muradınız kendi inançsızlığınızı burada haklı çıkarmaya çalışmak ise, burası orası değil.

peki sayın bekir;

varlığını tartışmak istemiyorsunuz. adil mi manalı mı mantıklı mı onu tartışmak isityorsunuz. ben de gayet doğal olarak adil mi manalı mı ve mantıklı mı onu tartışmak istiyorum. ve yine doğal olarak manasız ve mantıksız yerlerini belirtmek durumunda kalıyorum. çünkü benim bu düşünceye ulaşmamın tek sebebi manalı ve mantıklı olup olmadığını düşünmekten kaynaklanıyor. eğer yanlış yoldaysam bu şekilde düşündüğüm içindir. bu düşünceler çürürse ancak doğru yolda olabilirim. yok çürümezse şuanki düşüncelerimle doğru yolda olduğumu zaten anlarım. mantık bunu gerektirir. doğru olan çürür mü? çürüyen bir şey doğru olabilir mi?

piþman

New member
n'olur dua edin arkadaşlar..

n'olur dua edin arkadaşlar..

çok günahkarım ve çok pişmanım arkadaşlar... kul hakkı yemedim elhamdülillah ama diğer haramlara uzandım. şimdi nasıl düzelticem ne yapıcam bilemiorum. Allah rızası için yardımcı olun... bana yol gösterin ve benim için dua edin...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hoş geldiniz pişman. Gerçekten pişman olun, tevbe edin, bir daha yapmayın... Allah çok affedendir, unutmayın!

sumisali

New member
İslam foruma hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı olsun

missýlgýn

New member
Selamunaleyküm arkadaşlar,
hoş geldiniz başlığıyla hoşgeldim bu güzel siteye İnşallah...

Ensar57

New member
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Ben de geldim. Umarım beklentilerimi karşılayan bir sitedir.

H0NDA

New member
herkese selam olsun. İnşallah benim için ve paylaşımcı tüm herkes için hayırlı bir üyelik olur.

Üst Alt