Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabak Sevmemenin Bedeli

Kabak Sevmemenin Bedeli

• konu silinsin...

Kullanılan: 0 0.0%
  • konu kilitlensin...

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

ÇAPANOÐLU

New member
Tamamçok haklısınız da...
Allah'ın haram dediğine helal, helal dediğine haram diyen birisine nasıl hüsn-ü zan besleyelim...
Keşke besleyebilsek ama malesef.....

Bende bunu diyorum ya,
Bakın, mevlana haram işliyor gibi gözüküyor ama içerik olarak değilmiş,
Belki de Sizin haram olarak algıladığınız şey, gidip onu yapan şahısa sorulduğunda öyle olmadığı anlaşılacaktır..
Oysa, kimse bir Yaşar Nuriye, Bir Edip'e haram işliyor diye karşı çıkmaz, adamlar yerleşmiş düzene aykırı hareket ettiği için karşı çıkılıyor, ya adamlar Kur'ani davranıyor da yerleşik düzen gayrı Kur'ani ise.. O zaman ne olacak durum..
Bunun için, biz kendi hesabımızı sağlam tutalım, kimsenin sevabı günahı bizden sorulmaz..

Enver Ýstek

metin mete
Selamün Aleyküm konulari okumadim sadece Seyma kardesimin ilk yazisina bir göz attim,ben kabagi cok severim.(yani ben kurtaranlardanim hehehe)

Ne icin yazdim okumadan hemen belirteyim"Kabagi yiyen gitsin gelinin yanina"Bir fikra anlatmak icin.Hakkinizi helal edin.

Bizim memlekette Marasin Andirin ilcesi hakkinda bir cok fikra vardir.Bunlardan en ünlüsü yukarda söyledigim.

Simdi efendim bir dügünde dügün yemegi olarak Kabak pisirmisler damatta benim gibi cok severmis kabagi.Ama ne yazikki kabak yetmemis tabiki bilirsiniz damadin yemeye vakti yok.Aksam olmus dualar oyunlar her neyse artik zifaf zamani haydi demisler,olmaz demis damat olmaz getirin kabagi ondan sonra?
Demisler VAllahi kabak bitti o nedenle yok.Damat olmaz demis yine ama care yok damadin babasi gelmis haydi oglum bugün senin günü odaya;

VAllahi baba Kabagi yiyen gitsin gelinin yanina demis....

Azra

New member
valla bana verdi gına geldii.yaw
100 cevap olmuş...

ÇAPANOÐLU

New member
valla bana verdi gına geldii.yaw
100 cevap olmuş...

ne güzel işte,
bir hemcinsinin yazısı 100 yorum bulmuş, buna önce sizin sevinmeniz lazım değil mi?
şimdilik kavga gürültü de yok,
saygı çerçevezsinde herkes fikrini neşrediyor,
söz biz de senin yazılarına katlanacağız valla söz bak..
:)

Azra

New member
ne güzel işte,
bir hemcinsinin yazısı 100 yorum bulmuş, buna önce sizin sevinmeniz lazım değil mi?
şimdilik kavga gürültü de yok,
saygı çerçevezsinde herkes fikrini neşrediyor,
söz biz de senin yazılarına katlanacağız valla söz bak..
:)

yok beyfende konu iyice aldı başını gitti.sevinecek bişi de yok sanırım.ben katlanmıyorum demiyorum ki bu konuya sadce çok uzamış diyorum.katlanmanıza gerek yok açık açık söyleyim benim konular tutmuyor...:p

ÇAPANOÐLU

New member
yok beyfende konu iyice aldı başını gitti.sevinecek bişi de yok sanırım.ben katlanmıyorum demiyorum ki bu konuya sadce çok uzamış diyorum.katlanmanıza gerek yok açık açık söyleyim benim konular tutmuyor...:p

hiçte değil,
mesela son konunu görmemişim ve yorum yazmamışım ama, ben gerçekten beğendim,
bilirsin kolay kolay konu beğenmem ben,
sana tüyo,
sadece ayetlerle bezenmiş bir konu yaz, bak 100 mü dedirtiriz 1000 mi..
hadi vira bismillah..

Azra

New member
hiçte değil,
mesela son konunu görmemişim ve yorum yazmamışım ama, ben gerçekten beğendim,
bilirsin kolay kolay konu beğenmem ben,
sana tüyo,
sadece ayetlerle bezenmiş bir konu yaz, bak 100 mü dedirtiriz 1000 mi..
hadi vira bismillah..

Allah razı olsun...

khan19556

New member
Ahh ruşenim ah..
Mevlana meseleyi açıklamasın, etrafındakiler yanlış anlayınca, bir fahişeyi onlardan üstün saysın..
Biz birileri fahişelerle gezerken, elinde şarap şişesi dolaşırken, hüsnü zan besleyeceğiz, beslemezsek fahişeden kötü ilan edileceğiz..
Niye, çünkü milletin gerçek niyetini okuyamadığımız için..
Peki, aynı kategoriye Edip'i, Yaşar Nuri'yi, Zekeriye Beyaz'ı niye koymuyorsunuz, yoksa, bir insanın iyi anlaşılması için illa tarikatçı olması mı şarttır..
Kardeş, birilerinden göründükleri gibi olmasını istiyorsanız, siz de herkese olduğunuz gibi görünmelisiniz..
Değer addettiğiniz kriterlere önce kendiniz uymalısınız ki herkesten aynı hassasiyeti bekleyesiniz..

Bilmiyorsunuz yada işinize gelmiyor.

Bunları yayınlamak istemezdim ama mecburiyet içerisinde kaldım.

Papa ile Edip YÜKSEL mukayese bile edilemez.Papa islama zarar veremez.
Tahrip edilmiş bir dinin ahkamını hiç bir müslümana kabul ettiremez.

Amma bakın edepsizlere okuyun bakalım tefsirini ne diyeceksiniz...

--------------------------------------

Namaz için örtünme diye bir koşul yoktur. Odasında kendi başına veya eşiyle birlikte namaz kılan biri dilerse çırılçıplak namaz kılabilir. Tanrı bizi elbileselerimize göre değerlendirmez ve bizim saklamaya çalıştığımız organları yaratan ve çalıştıran da kendisi olduğundan onları görmekten mahcup olmaz. Adem ve Hava'nın cennetteki tavırları, suç işleyerek bedenlendikleri için, suçluluk psikolojisiyle gösterdikleri bir refleksti. Aradan milyonlarca yıl geçmiş ve bu suç herkese ayan beyan olmuştur! Ayrıca, örtü olarak kullanılan pamuk, yün, naylon gibi nesnelerin çıplak vucutları meleklerden gizleyeceği biçimindeki yaygın inanış da temelsiz. Bizim çıplak vucudumuz meleklerin umurunda bile olmaz. Kaldı ki, banyolardan veya yatak odalarından melekler kaçmaz. Onlar her an bizim hizmetimizdedirler ve yaptıklarımızı her an kaydetmektedirler. Ayrıca, namazda muhatabımız melekler değil, Allah'tır. Örtünme toplumsal bir gereksinme olup kişiyi cinsel ve duygusal ilişkilerde diğerlerinden koruma amacını güder. (7:26,31; 24:31; 33:59).

Edip Yüksel

abrec

New member
papada edepsiz edip yükselde değilmi khan 19556 ?

doğrumu dedim?

khan19556

New member
papada edepsiz edip yükselde değilmi khan 19556 ?

doğrumu dedim?

Bakınız hangi cihetten nazar ettiğinize bağlı.

Ahkam-ı ilahiye ittiba yönünden müsavidirler.Yani ikiside islamın hükümlerine genel manada uymuyorlar.

Dinlerine ittiba yönünden papa üstündür.Çünkü kendi dinine hizmet etmeye çalışıyor.

İslamı tahrip etmeye çalışma yönünden Edip YÜKSEL üstündür.Papa eline su bile dökemez.

Benim şahsi kanatımı sorarsanız ikiside birbirini ahirette bulacaktır :)

abrec

New member
yok edip yüksele edepsizler emişinde katılıyorum sana...
papa kuranıda kabul etmiyor oda edepsiz olmuyormu...

abrec

New member
sana göre papa edepsiz değil mi?sana soruyorum bu soruyu.
anlamışındır umarım.

abrec

New member
ben khan19556a bir soru sordumda herkes cevap verebilir tabii...
papa edepsizmidir?diye..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
arkadaşlar en barizi şöyle düşünün;

müslümanlıktan dönenin hakkında fetva bellidir,
ama gayrı müslim için böyle bir fetva söz konusu değildir...

arasındaki fark çok fazla, mesela hiçbir papa, bir vakit istanbul diyanet sorumlusu olan sonra ateistliği seçen turan dursun kadar islama saldırı yapmamıştır. işte aradaki fark çoktur. garı müslime zaten insan kulak asmaz o kişiden müslümanlığı övücek laf beklenemez şöyle düşünün iki dedikodu var hakkınızda ; bir dedikodunun kaynağı düşmanınız olan bir şahıs ve herkes size düşman olduğunu biliyor. diğer dedikodunun kaynağı aile efradından biri, ve herkes onun sizin aileden olduğunu biliyor. şimdi doruyorum bu iki dedikodudan hengisi daha inandırıcı olur? işte aradaki fark bu ....

Üst Alt