Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabak Sevmemenin Bedeli

Kabak Sevmemenin Bedeli

• konu silinsin...

Kullanılan: 0 0.0%
  • konu kilitlensin...

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

nurþeyma

New member
yazım alıntıdır diyorsunuz fakat üzerine basa basa bu bir inattır diyorsunuz ve ehli sünneti kötülemek maksadıyla yazılmış bir yazıdır ifadesi yer alır bu yazınızda

sevgili kardeş,
tamam, avartar ismini casus yapabilirsiniz ama ilmi münazaralarda bari casusluk eylemeyin..
Nerde ehli sünneti tahkir eylemişim, ispatlar mısınız?
Bu yazının amacı ehli sünnet veya ehli dalalet midir..
Bir yanlış algılanmanın nelere malolacağına dair bir örnek olsun diye yazılmış bir yazı..
Sen ehli sünneti ihya ettinde birileri önüne set mi gerdi..
"Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.." hadisi tüm ehli sünnet kaynaklarında ..
Çeçenistan aç.. filistin.. ırak.. afganistan..
Ama, Türkiye dahil, yüzlerce islam ülkesi, nasıl zayıflanır ürünlerine milyarlar hadcamakta..
Buyrun size ehli sünneti ihya fırsatı..
Laf ile peynir gemisi yürümez.. der atalar..
İcraatınıızı ifşa eyleyin.. biz de gerçekten ahli sünnetin başını ikame ettiğinize inanalım ve bu tartışmayı nihayetlendirelim...
hodri meydan..

rusen_alp

New member
Burada yıldız hanımın hedefi siz değilsiniz ki,
O, kitapları farklı barklı baskı yaparlara kızmış..
Siz neden alındınız ki?..
Hadi yanlış anladınız ve alındınız,
Bunu hoşgörü çerçevesinde dile getirmek varken..
Neden olayı farklı boyutlara çektiniz ki?..
Bu konuyu ben açtım, Yıldız kardeş değil..
Kardeşim ruşen, ilmi münazaralarda beylik taslanmaz..
adaba ve edebe riayet edelim lütfen..

Not: Site yönetimine öneriyorum,
Beylik meraklıların da merakına cevap verecek bir köşe açılırsa, ve oraya sadece erkekler girerse daha hayırlı olur..
Nur şeyma Hanım, geçenlerdeki bir mesajınızda , islamla yeni müşerref olduğunuzu , kendinize islamı tavsiye eden kişinin kaynak olarak sadece Kuran-ı Kerim'i gösterdiğinizi söylemiştiniz.
Nur şeyma Hanım, elhamdülillah biz çocukluğumuzdan beri bu yoldayız, siz gelirken biz gidiyorduk........size yol gösteren kişi aynı zamanda ehl-i sünneti karalamak için de bir kaç laf söylemiş olmalı ki, her fırsatta ehl-i sünnetin büyük imamlarını karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz.
Bakın Nur şeyma Hanım, hayat bir trene benzer, ve ölüme doğru yol olmaktadır, o çeşitli duraklarda duracak ve buralardan yolcular inecektir, binecektir, çünkü yolculuk zaten budur, eğer siz hala hadisi kabul etmeyen kişiyi treninizde barındırıyorsunuz, yolculuğunuzun sonu hayır değildir
Bakın Nur şeyma Hanım , bu büyük imamı eleştirmek size mi kaldı, O'nun hatalarını göstermek bizim gibi insanların kudretinde olan bir şey mi
; Kuran-ı Kerim 'de
İnne nehnu nezzelnezzikra ve inna lehu lehafizun , buyrulur, yani " Şüphesiz O'nu biz indirdik ve biz koruyacağız "
Allah bu dini her türlü fitne , fesattan kıyamete kadar koruyacağının garantisini veriyor.......
Bakın ilk mesajınızda dedim ki , Kaynağınız yanlış dedim, ama şunu da diyebilirdim, yalan söylüyorsunuz, ama demedim, zira kaynakta insan bir yanılgıya düşme ihtimali vardır, bunu düşündüm.. Yani tedbiri elden bırakmadım, çünkü böyle bir şeyi ithaf etmek ağır bir kelime olurdu.
Oradaki uydurma şahıslar lafzı bizzat banadır, merak etmeyin Nurşeyma Hanım, bir şeyleri yazarken gösterdiğimiz titizliği aynı zamanda okurken gösteriyoruz... merak etmeyin.....biliyoruz... farkındayız

nurþeyma

New member
Allahım sabır, binlerce sabır..
Ya kardeş,
Nerden çıkardınız bu ehli sünnet düşmanlığını..
Sizin mantığınızda ehli sünnetin karşılığı alimler midir?..
İmam yusufu eleştirmek bana kalmadı da onu savunmak ve bu savunmayı yaparken gönüller yıkmak size mi düştü..
Ne zamandan beri imam yusuf ehli sünnetin adı oldu..
Bu nasıl mantıktır ya rabbi..
Kardeşim, bu seviyede bir tartışmayı tasvip etmiyorum,
lütfen kavga edeceğiniz muhatabınızı değiştirir misiniz?..
Lütfen..

a l p e r

New member
Biri bir mecliste Peygamber Efendimizin (sav) bir şeyi sevdiğini söylüyor (doğru veya yanlış) oradan densizin biri de kalkıp BEN SEVMİYORUM diyor. Buradaki mesele KABAK meselesi değil saygısızlık meslesi. Bunu anlamamak için çaba sarfetmek lazım.

rusen_alp

New member
tuti-i mu’cize-guyem ne desem laf değil
çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil

ehl-i dildir diyemem sinesi saf olmayana
ehl-i dil birbirini bilmemek insaf değil

yine endişe bilür kadr-i dür-i güfarım
rüzgar ise deni dehr ise sarraf değil

girdi miftah-i der-igenc-i maani elime
aleme bezl-i güher eylesem itlaf değil

levh-i mahfuz-i sühandir dil-i pak-i nef’i
tab’-i yaran gibi dükkançe-i sahhaf değil

radikal

New member
Ruşen sana biraz sabr ve sukunet tavsiye edebilirmiyim sevgili dostum. Bunu özellikle yaptıklarını aylardır yaza çize bir hale girdikki Allah inandırsın bazen yattığım zamanlarda özellikle gözüme uku girmiyor.Acaba nerede yanlış cümle kurdum veya anlatmak istediğimden daha farklı alakası bile olmayan bir yere girdim ki; karşımdaki koskoca insan (ama bayan ama erkek) ısrarla yanlış anlamaya devam ediyor diyerek bazen uykularım kaçtı. Çünkü biliyoruzki bu siteye bir çok insan giriyor ve konuları okuyor o yüzden bazen buraya yazı asarken çok ince eleyip sık dokumak ve ondan sonra bir daha okuyup o yazıyı emin olduktan sonra asmak gerekiyor diye düşünüyorum. Neyse!

Nurşeyma hanım da sanırım sehven bir hatadan dolayı bu yazıyı gördü ve hem komik buldu hemde saçma bulduki (hüsnü zan yapalım artık) bu yaıyı bizlerle paylaştı. Bu konuda henüz öğrenme aşamasında olduğunu zaten kendileri söylüyorlar. Ama bilmiyorlarki bu sitede her zaman bir peygamber düşmanlığı yapanlar bulunuyor. Böylesi yazılarda zaten gerilmiş sinirlerimizi zemberek gibi fırlatıyor. Senin BMC şöförü olmadığını biliyorum sevgili hukukçu kardeşim. Seninle meslektaşız da aynı zamanda, o yüzden bu meslekte sabrlı ve her an dikkatli olmayı yaşantımıza geçirmemiz gerekiyor. Adaleti ihya anlamına buna diğer insanlara nazaran daha çok mükellefiz. Neyse diyelim olabilir "alıntıdır" diye zaten bahsetmişti, seyfullah kardeşim ile beraber biz niyeti beğenmediğimizden dolayı eleştirel davrandık. Sen de tamam olabilir deyip kapat konuyu, bence herkes için hayırlısı bu olur. Hiç kimsede Peygamber (s.a.v.) ile ilgili en küçük bir istihzada lütfen bulunmasın. Bu sözü Peygamber (s.a.v.) için kullanmıyorum, lütfen sözünü kendimiz için diliyorum. Çünkü O'na (s.a.v.) yapılan en küçük saldırıyı kendimize yapılmış görüyoruz ve doğal olarak asabileşiyoruz. Sözümü ruşen kardeşimin söylediği söz ile bitiriyorum.

"Anam babam sana feda olsun ya Resulullah"

chamdali

New member
radikalislam' Alıntı:
Nurşeyma hanım da sanırım sehven bir hatadan dolayı bu yazıyı gördü ve hem komik buldu hemde saçma bulduki (hüsnü zan yapalım artık) bu yaıyı bizlerle paylaştı. Bu konuda henüz öğrenme aşamasında olduğunu zaten kendileri söylüyorlar. Ama bilmiyorlarki bu sitede her zaman bir peygamber düşmanlığı yapanlar bulunuyor.

Hiç kimsede Peygamber (s.a.v.) ile ilgili en küçük bir istihzada lütfen bulunmasın

Selam,

Tevbe 65: Onlara sorarsan, andolsun: 'Biz dalmış, oyalanıyorduk' derler. De ki: 'Allah ile, O'nun ayetleriyle ve elçisiyle mi alay ediyordunuz?'

Tevbe 66: Özür belirtmeyiniz. Siz, imanınızdan sonra inkâra saptınız. Sizden bir topluluğu bağışlasak da, bir topluluğunuzu gerçekten suçlu-günahkar olmaları nedeniyle azablandıracağız.

Üstteki ayetlerde görüldüğü gibi peygamberle istihza küfürdür. Bu başlık altında yazı yazan hiçbir arkadaşın peygamberle istihza ettiğini düşünmüyorum. Sorun peygamberi nasıl anladığımız noktasında düğümleniyor.

NOT: Radikalislam bu sitede peygamber düşmanlığı yapanlar bulunduğunu söylemiş. Örneklendirebilir mi?

a l p e r

New member
sayın chamdali,
şahsen notunuzda istediğiniz örnekleri yerinde bulmadım. Ama demek istediğinizi sanırım anladım "Kimseyi töhmet altında bırakmayalım"... Ancak @Radikalislam'ın demek istediğini de sanırım anladım. Çünkü gerçekten aradan biri çıkıp ortaya artniyetli birşeyler atabiliyor. Konu açarken ve yorum yaparken çok dikkatli olmak lazım değil mi.

mhmt

New member
mesele şöyle diyim..
peygamberimizin sözlerine ÇAPUT diyen sizce düşmanlık etmişmidir etmemişmidir?

selametle...

nurþeyma

New member
mesele şöyle diyim..

selametle...

sevgili mhmt ciğim,
Kim peygamberin sözüne çaput diyebilir,
Kim kendini Peygambere muhalif görebilir,
Buna kim cüret edebilir,
Peygambere itaatin Allah'a itaat olduğunu elbette bilenlerdeniz,
Lakin,
Tamamen rivayetlere dayalı.. Gerçekten peygambere ait olup olmadığı meçhul haberlerde.. Nas gibi dayatmanın mantığını çözemiyorum..

Ümmü Harâm (radıyallahu anhâ) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Deniz tutması sebebiyle (gemide) kusan kimseye şehit sevabı verilir. Boğularak ölene de iki şehit sevabı vardır”. (K.S. 1151 C.5 S.260 Akçağ, alıntısı Ebû Dâvûd Cihad 10,(2493) )

.... İbn Ömer (r.a.)’den rivâyet edildiğine göre; Peygamber (s.a.) ihrâma girerken başı(nın saçları)nı bal ile toplamıştır. (Ebû Dâvud, K. El-Menâsik (11), Bâb 12 C.6 H.1748 Şamil 1988. )

bakın bunlarda güya hadis..
40 derece sıcakta balı başına sürüp çık bakayım güneşe,
Ya da birinin malıyla, canıyla, kanıyla elde ettiği şehadet payesine, bir mide bulantısı ile erişmek..
yani,
herşey bu kadar basit değildir, zaten, Peygamberimiz de böyle basit şeylere tevessül eylemez..
şu kelimemin altına aklınıza gelen en büyük rakamı ekleyin...
PEYGAMBERİ VE TÜM PEYGAMBERLERİ HERŞEYİMDEN ÇOK SEVİYORUM...
Birileri kalkıp, aklına estiği herşeyi Peygambere yamamaya çalışırsa..
İşte bu yalancıları da bir o kadar sevmiyorum..
Hepsi bu kadar..

nurþeyma

New member
Ebû Hûreyre (R) şöyle demiştir: Ölüm meleği Mûsâ Peygamber’e gönderildi. Melek Mûsâ’ya gelince, Mûsâ, meleğe bir tokat vurdu. Melek Rabb’ına döndü ve:
- Sen beni ölmek istemeyen bir kula gönderdin, dedi.
Allah, meleğe gözünü iâde etti ve tekrar Mûsâ’ya dön (dedi)..........
(Buhâri, Kitâbu’l-Cenâiz 95 C.3 S.1261 Ötüken 1987. )

????????????......?????????????

chamdali

New member
mesele şöyle diyim..

selametle...

Selam,

İman eden bir kimsenin böyle söylemesi mümkün değil. Peygamber(ler)i ya da peygamberliği aşağılayan, tahkir eden, dalga geçen sözler kişiyi iman dairesinin dışına iter. Üstte alıntıladığım Tevbe suresinin ayetleri peygamberle alay edenlerin durumunu açık bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Üstteki sözü söyleyen gerçekten böyle mi söylemiştir yoksa bu bizim algılamamız mıdır? Bakmak lazım. Çünkü bazen yanlış anlamalar vuku bulabiliyor. Peygamberin söylediği sözler başka ona atfedilen sözler başkadır. Peygambere atfedilen bir sözü reddeden kişi peygamberi reddetmiş değildir. Reddettiği şey sözün peygambere aidiyetidir. Bir insan düşünün, peygambere iman ettiğini söylesin sonra da kalksın onun sözünü aşağılasın; bu mümkün mü?

Selamlar!

mhmt

New member
sevgili mhmt ciğim,
Buna kim cüret edebilir,
Peygambere itaatin Allah'a itaat olduğunu elbette bilenlerdeniz,
Lakin,
Tamamen rivayetlere dayalı.. Gerçekten peygambere ait olup olmadığı meçhul haberlerde.. Nas gibi dayatmanın mantığını çözemiyorum..

Ümmü Harâm (radıyallahu anhâ) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Deniz tutması sebebiyle (gemide) kusan kimseye şehit sevabı verilir. Boğularak ölene de iki şehit sevabı vardır”. (K.S. 1151 C.5 S.260 Akçağ, alıntısı Ebû Dâvûd Cihad 10,(2493) )

.... İbn Ömer (r.a.)’den rivâyet edildiğine göre; Peygamber (s.a.) ihrâma girerken başı(nın saçları)nı bal ile toplamıştır. (Ebû Dâvud, K. El-Menâsik (11), Bâb 12 C.6 H.1748 Şamil 1988. )

bakın bunlarda güya hadis..
40 derece sıcakta balı başına sürüp çık bakayım güneşe,
Ya da birinin malıyla, canıyla, kanıyla elde ettiği şehadet payesine, bir mide bulantısı ile erişmek..
yani,
herşey bu kadar basit değildir, zaten, Peygamberimiz de böyle basit şeylere tevessül eylemez..
şu kelimemin altına aklınıza gelen en büyük rakamı ekleyin...
PEYGAMBERİ VE TÜM PEYGAMBERLERİ HERŞEYİMDEN ÇOK SEVİYORUM...
Birileri kalkıp, aklına estiği herşeyi Peygambere yamamaya çalışırsa..
İşte bu yalancıları da bir o kadar sevmiyorum..
Hepsi bu kadar..

ya abla bak senin yazdıklarına göre bakalım olaya..ne demişin..

""""Lakin,
Tamamen rivayetlere dayalı.. Gerçekten peygambere ait olup olmadığı meçhul haberlerde.. """""

tamam diyelimki meçhul..bu demektirki evet onun sözleride olabilir..yani bu ihtimal bile ÇAPUT sözünü yerlere atmaz mı?? bu sözden sonra bide PEYGAMBERE itaat vs efeliği yapmasınlar..(seni kastetmiyrum abla..yanlış anlama...)

verdiğin sözlere de gelince..ilk defa duydum..hadis midir değilmidir bilmiyorum..ancak şuda var..
hadis diye uydurulmuş çok söz vardır..bunlar vardiye hadisleri komple atmak doğru olur mu? nasıl anlamayacağız dersen..aynı yere geliyoruz işte.!!
önce KURANı bileceğiz..haidlseri Kuranın önüne geçiren yok..ama hadisleri red mantığıda yanlış."kesinliğinden emin değiliz.." bu mantık sence doğru mu?? emin değiliz diye komplesini atmak..o zaman herkes kafasına göre yorumluyor..sonra da MAİDE44 ün son cümlesine dayanarak hariciler hz ALİ'yi ALLAH için öldürdük diyebiliyorlar..

selametle...

mhmt

New member
Selam,

İman eden bir kimsenin böyle söylemesi mümkün değil. Peygamber(ler)i ya da peygamberliği aşağılayan, tahkir eden, dalga geçen sözler kişiyi iman dairesinin dışına iter. Üstte alıntıladığım Tevbe suresinin ayetleri peygamberle alay edenlerin durumunu açık bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Üstteki sözü söyleyen gerçekten böyle mi söylemiştir yoksa bu bizim algılamamız mıdır? Bakmak lazım. Çünkü bazen yanlış anlamalar vuku bulabiliyor. Peygamberin söylediği sözler başka ona atfedilen sözler başkadır. Peygambere atfedilen bir sözü reddeden kişi peygamberi reddetmiş değildir. Reddettiği şey sözün peygambere aidiyetidir. Bir insan düşünün, peygambere iman ettiğini söylesin sonra da kalksın onun sözünü aşağılasın; bu mümkün mü?

Selamlar!

aslında mesele yine aynı noktaya geliyor...
HADİS leri red etmek.!!!
şimdi red etmek, yani hadis yoktur demek..
söylüyorum..KURAN tek kaynaktır zaten..hadis diyince bizler neden böyle ikinci bi kaynaktan bahsediyormuşuz gibi anlaşılıyor..

(bi zamanlar NAHL 44 ayetini vemiştim..o ayette açıklamalarla ilgili olarak bana bi lin vermiştiniz..baktım be
"beyyene" kelimesinin aslında sizin verdiğiniz gibi olmadığını gördüm..ama bu şu demektir..ne ben nede siz arapça bilmiyoruz..ben benim kaynaklarımla verdim..sizde kendi kaynaklarınızla..)

şimdi inş. biraz daha akacağız ona...
ancak siz hadisleri red etmeini mantığı olarka diyorsunuz ki, gerçekliğini nerden bilelim..Kuran'a soralım..o zaman anlarız..!herkes diyor önce KURAN diye..bu sizin red mantığınıza delil olmuyor..
o zaman peygamber boşuna mıı gönderildi sorusuna bile cevap yok..
bakalım....

selametle...

chamdali

New member
Sevgili mhmt,

Şu anda seninle peygambere düşmanlık meselesini konuşuyoruz. Yukarıdaki sorun bununla alakalı idi. Peygambere atfedilen bir sözü reddetmeyi peygamber düşmanlığı olarak algılamak bence haksızlıktır.

Hadislerin peygambere aidiyetinin tespiti sorunu yüzyıllardır devam edegelmektedir. Muhtemelen bundan sonra da devam edecektir. Bu da hadislerin dinde delil olma durumlarını zayıflatmaktadır. Düşünün bir yanda ALLAH'a aidiyeti kesin olan sözler bir yanda peygambere aidiyeti meçhul olan sözler. Hangisine tutunursunuz? Tekraren ifade edeyim: Söz peygambere aitse başımın üzerindedir.

Selamlar!

radikal

New member
NOT: Radikalislam bu sitede peygamber düşmanlığı yapanlar bulunduğunu söylemiş. Örneklendirebilir mi?

Tabii chamdali elbette örneklendiririz, sen yeterki iste. Keşke örnekleme yapacak ufacık bir dökümanı bulma imkanım olmamış olsaydı.

Dostum! uzun zamandır foruma girmiyorsunuz sanırım, o yüzden güncelliği kaybetmiş yada takip etmemiş olabilirsiniz. Size açıklama olması düşüncesi ile başka bir güncel konudan alıntılayıp göstermek isterim. Konu halen tartışmaya açık bir vaziyettedir. Sizinde bu arada bu konu ile ilgili düşüncelerinizi okumak isteriz.

O kuranların yanında kullanma kılavuyu zannetiğiniz hadis çaputlarını niye vermiyorsunuz?

Mhmt; teşekkür ederim gıyabımızda dahi bizi savunuyorsun.Allah (cc) razı olsun.

radikal

New member
Ayrıca burada Peygambere atfedilen bir sözü redetme yok chamdali. Direk Resulullah'a (s.a.v.) manevi şahsiyetine hakaret var! Bumu "haniflik"! Buna isterdimki en başta metin mete ve çapanoğlu, nurşeyma gibi insanlar en sert cevabı versin, ama nerdeeee!

radikal

New member
sevgili mhmt ciğim,
Buna kim cüret edebilir,

Siz okumuyormusunuz, yoksa ilk yorumu yapan kişinin kim olup olmadığına bakarak mı yorum yapıyorsunuz. Sizin sözlerinize af buyrun ben "nurşeyma hanımın sözlerinin çaput kadar değeri yok" desem, ne hissedersiniz ?

mhmt

New member
Sevgili mhmt,

Şu anda seninle peygambere düşmanlık meselesini konuşuyoruz. Yukarıdaki sorun bununla alakalı idi. Peygambere atfedilen bir sözü reddetmeyi peygamber düşmanlığı olarak algılamak bence haksızlıktır.

Hadislerin peygambere aidiyetinin tespiti sorunu yüzyıllardır devam edegelmektedir. Muhtemelen bundan sonra da devam edecektir. Bu da hadislerin dinde delil olma durumlarını zayıflatmaktadır. Düşünün bir yanda ALLAH'a aidiyeti kesin olan sözler bir yanda peygambere aidiyeti meçhul olan sözler. Hangisine tutunursunuz? Tekraren ifade edeyim: Söz peygambere aitse başımın üzerindedir.

Selamlar!

ee oldu mu şimdi..
ben konuyu mu saptırdım hocam..yapmayın ALLAH aşkına..
tabiki efendimize düşamnlık meselesini konuşuyoruz..lakin, sizin bu ÇAPUT sözündeki düşüncelerinizle bizimkilerin farklı olmasının sebebi hadislere inanıp inanmamak değil mi???bahsettiğim burasıydı benim..inşaALLAH anlatabilmişimdir.

sonra yine bi anlaşmazlık var..:)
bakın ne demişiniz??

Muhtemelen bundan sonra da devam edecektir. Bu da hadislerin dinde delil olma durumlarını zayıflatmaktadır. Düşünün bir yanda ALLAH'a aidiyeti kesin olan sözler bir yanda peygambere aidiyeti meçhul olan sözler. Hangisine tutunursunuz?

öncelikle bundan sonra anlaşmazlığın devam etmesi hadisin kaynak olmasını zayıflatır mı??HAYIR!
ayrıca;
"bi yanda ALLAHın sözleri diğeryandan meçhul sözler.."ya bu sözünüz hadise inanan bizleri (niyetinizi kastetmiyorum) çok büyük bi şeyle!!itham değil mi? biz KURANın yanına bişey koymuyoruz..

şöle açık bi soru soruyum size: (diyelim ki...) hadislerin efendimiz tarafından söylendiği kesin olmasa!! bu durum O söyledi denilen ve Kuranla çelişmeyen ve kaynağı(RAVİ'leri)belli olan söleri için ÇAPUT demek doğrumudur??!???!??

selametle...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
sevgili kardeş,
tamam, avartar ismini casus yapabilirsiniz ama ilmi münazaralarda bari casusluk eylemeyin..
Nerde ehli sünneti tahkir eylemişim, ispatlar mısınız?
Bu yazının amacı ehli sünnet veya ehli dalalet midir..
Bir yanlış algılanmanın nelere malolacağına dair bir örnek olsun diye yazılmış bir yazı..
Sen ehli sünneti ihya ettinde birileri önüne set mi gerdi..
"Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.." hadisi tüm ehli sünnet kaynaklarında ..
Çeçenistan aç.. filistin.. ırak.. afganistan..
Ama, Türkiye dahil, yüzlerce islam ülkesi, nasıl zayıflanır ürünlerine milyarlar hadcamakta..
Buyrun size ehli sünneti ihya fırsatı..
Laf ile peynir gemisi yürümez.. der atalar..
İcraatınıızı ifşa eyleyin.. biz de gerçekten ahli sünnetin başını ikame ettiğinize inanalım ve bu tartışmayı nihayetlendirelim...
hodri meydan..

yazdıgım yazı sizin ilk yazdıgınız yazıdan sonraki yazılardır cevabım zaten digerlerinde de hemen hemen aynı yazılar var yani ehli sünneti kötülemek babında olanlar şahsım olarak ehli sünnetin basını ikame edemiyorum çünkü bende daha yeni ögrenmeye çalısıyorum çeçenistan filistin afganistana zaten yardım ediyoruz kimileri oralara savaşmaya gidiyor kimileri ne zorluklarla ne sıkıntılarla gıda ve para yardımı yapıyor size bir kardeş tafsiyesi imamı gazalinin hadis kitabı var onu alın okuyun içinde her şey güzel bir şekilde ayet ve hadislerle açıklanmış ve günümüzün bazı cahil insanları bunu buhari bunu ebu davut bunu tırmizi nakletmiştir diyor bu sözler nasıldır ve niçin söylenmiştir bu insanlar tarafından ozaman orada görürsünüz

Üst Alt